ما را چه به بدختی لبنان و فلسطین، جایی که وطن یکسره در آه و فغان است

کمی مرور تاریخ کنیم. جنگ شد، جنگ هشت ساله، چه بسیار ایرانیانی که زیر بمب‌های صدام کشته شدند، چه بسیار کودکانی که چشم باز نکرده هنوز به دنیا نیامده آسیب دیدند، چه بسیار مردمانی که شیمیایی شدند، هنوز هم که هنوزه آثار این جنگ مشهود است. در جنگ، اسرائیل غاصب و صهیونیست، حاضر شد، نیروهای آموزش دیده ایرانی اسرائیلی ساکن در اسرائیل را برای کمک به ارتش ایران راهی جنگ کند، به ایران سلاح داد، نیروگاه اوسیراک عراق را بمباران کرد اما‌‌ همان هنگام نیروهای فلسطینی برای صدام و ضد ایران می‌جنگیدند.
حملهٔ آمریکا به عراق و دستگیری صدام و اعدامش فلسطین را در غم و ماتم و عزا فرو برد، صدام جانی شهید فلسطینیان شد و ایران و ایرانی مورد نفرتشان. دیگر می‌دانیم دو کشور جهان عرب که بسیار از ایران و ایرانی نفرت دارند و حتی تشنه به خونمان هستند، فلسطین و لبنان‌اند.

انتخابات سال ۸۸؛ نیروهای حماس و حزب الله در خیابان‌ها مشهود بودند، یکبار در جنگ ایرانی کشتند، سه سال پیش هم در داخل مملکت آزادی خواه کشتند.
برویم سراغ سوریه، رفیق جان جانی، بشار اسد. او از نام مجعول خلیج ع..ی برای خلیج همیشه پارس استفاده می‌کند، اما اسرائیل همچنان نام خلیج پارس بر زبان می‌راند.
هر جنگ و یا درگیری که در آن منطقه انجام می‌شود، موشک‌های جمهوری اسلامی بوسیلهٔ حزب الله و حماس به خاک اسرائیل فرود می‌آید، جایی که بسیار ایرانی در آن زندگی می‌کنند و همچنان عشق به ایران در قلبشان است. جایی که خیابان‌هایی به نام کوروش و ایران دارد، جایی که احترام برای فرهنگ ایران قائلند.
این‌ها به کنار، اصلا اسرائیل غاصب، اشغالگر، صهیونیست، مردم ایران محتاج نان شب‌اند، چه بسیار پدرانی شرمسار پیش خانواده، چه بسیار شادی که از میان ملت رفته. یک نمونه همین برنامهٔ ترانه‌های ماندگار تلویزیون منوتو، به زور یک ترانهٔ شاد پیدا می‌شد، مردم داغان و غمگین با هزار و یک مشکل؛ زلزله زدگان زیر برف سرپناه ندارند، خرمشهر هنوز ویران است، آنوقت این رژیم میلیارد میلیارد به جیب کسانی که ایرانی را دشمن خود می‌دانند، می‌ریزد.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

دیگر چیزی نمی‌گویم، بادکوبه‌ای زیبا‌تر می‌گوید

چندی است دلم یک دله با فتنه گران است
این هم به یقین معجزه دور زمان است

چون فتنه‌گری بانگ عدالت طلبی شد
دل بهر خدا یک دله با فتنه گران است

بیداد چو شد میوه آزادی و قانون
بیچاره دلم عاشق ظلم و خفقان است

جایی که چکد خون دل از ابر بهاری
والله که بهاران خجل از فصل خزان است

روزی که شب قدر بود شام جهالت
قرآن متنقم ز حلول رمضان است

زاهد که وضویش همه از خود دل ماست
تکبیر نمازش به یقین ننگ اذان است

دیروز چو حلقوم ندا غرقۀ خون شد
فردا به خدا روز ندای همگان است

با مرگ دو صد آرش و سهراب و سیاوش
این مام وطن دل نگران دل نگران است

دیدیم به دنبال هوا و هوس شیخ
هر لحظه فرامین خدا در نوسان است

چون با تو جهنم شده این ملک اهورا
بی‌تو به یقین غرفه‌ای از باغ جنان است

ما را چه به بدبختی لبنان و فلسطین
جایی که وطن یکسره در آه و فغان است

ای غرّه به همدردی با غزه و اعراب
این کرد بلوچ‌اند که در حسرت نان است

هر چند نبینی تو، ولی ملت ایران
شیری است که بر پرچم خورشید نشان است

بر ملت ما تکیه کن‌ای شیخ که بینی
هر گوشه یکی آرش با تیر و کمان است

سوگند خدا را به قلم نیز نخواندی
بر کیش تو اصحاب قلم مدیحه خوان است

از بس که شکستی قلمهای مخالف
هر نشریه ماتم کده اهل بیان است

بر دوش منه بار ستم را، هله‌ای شیخ
این بار گران بار گران بار گران است

این بانگ نه بانگی است که از یاس برآید
حلقوم امید است که با جامه دران است

Advertisements

13 پاسخ

 1. عالی نوشتی.. واقعا حقیقت همینه

  • I agree with all whatever you mentioned , but regeret many of our patroit they don’t like Isreal just because ot brian wash by Iranian govrment other wise the Isrealies and even the Isreal Goverment didn’t do any thing wrong about our country of course when day and night vid their media talking about wrong about Isreal the pople will get breain wash.

 2. مادر هرچی عرب مفت خور فلسطینیه گاییدم این اسراییل باید نسل فلسطینیها و حزبالله لبنان از زمین برداره مرگ بر سید حسن مرگ بر فلسطین

  • بهمچنین مادر خودت عزیزم
   فعلا که موشکا داره تو کس ننه تو و اربابت اسرائیل وول میزنه

   • بله، مشاهده می کنید، میزان ادب یک ذوب شده در ولایت را!

   • الهی بمیرم که شما مخالفین ذوب در ادب هستین , اگر چشم کورت رو باز می کردی می دیدی که اوون بالا به همه مردم فلسطین توهین می کنن , و در جواب این توهین به یک نفر توهین میشه , اما تو مریض هستی

 3. هر چه گفتی کاملا درست.
  ولی ما نمیخواهیم انسانیت خود را زیر پا بگذاریم. اگر انسان بیگناهی در هر جای هستی کشته شود دل انسان به درد می آید.

 4. مشکلات بقیه کشور ها به خودشان مربوط هست. به خدا اگر همین جمهوری اسلامی خرابکاری نکنه و تحریک نکنه و موشک به حماس و حزب الله نده هیچ کدام از این جنگ ها و خرابی ها پیش نمی آید.

  و فرض کنیم که حرفی که بالا زدم اشتباه باشد. سوال اینجاست که -به ما چه-؟؟ خودمان هزاران -هزاران- مشکل حل نشده داریم آن وقت آقایان لبنان را آباد می کنند. در لبنان سد و مدرسه و جاده و پل و بیمارستان می سازند آن وقت بیایید یک نگاه به زادگاه من «مسجد سلیمان» بیاندازید… نفت و گاز را از زیر پای ما بیرون می کشند و خرج لبنان و فلسطین و سوریه می کنند آن وقت در مسجد سلیمان هنوز هم لوله کشی درست و تصفیه آب نداریم بیمارستان و جاده و کسب و کار نداریم ! ولی آقایان با پول نفت گاز ما در لبنان بیمارستان می سازند و حقوق عقب افتاده کارمندان دولت حماس را می پردازند و حقوق ماهیانه برای ماهیگیران فلسطینی در نظر می گیرند ! آن وقت در همین خوزستان خودمان کارخانه ها یکی یکی ورشکسته و تعطیل می شوند و کارگرانی هستند که بعد از 2 سال (بله 2 سال) هنوز حقوقشان را از این کارخانه های دولتی دریافت نکرده اند…

  خرمشهر چطور؟ آبادان؟ خرم آباد؟ شهرکرد؟ تا به حال پایتان به شهرهای کوچک و فقیر و محروم از همه چیز مثل ایذه رسیده؟! چرا میلیاردها دلاری که در شکم این اعراب مفت خور ریخته اند در این شهرها هزینه نشد؟؟ اگر به مسلمانی است مگر مردم بدبخت این شهرها مسلمان نیستند؟ به چه معیاری پولی که حق این مردم است را در شکم یک مشت عرب مفت خور فلسطینی و لبنانی می ریزید؟

  مشکلات لبنان و فلسطین به من ایرانی بدبخت فلک زده چه ربطی دارد؟ مگر همین فلسطینی زمان جنگ هشت ساله پشت صدام نبودند؟! مگر همین فلسطینی پس از اعدام صدام عزاداری نکردند و وی را «شهید» خطاب نکردند؟!

  چطور است که این ها برای 500 هزار ایرانی که در دوران جنگ کشته شدند و شیمیایی شدند کوچکترین احترام و هم دردی نکردند حالا ما باید میلیاردها دلار پول نفت و گاز را با این وضع تحریم به این پدر سوخته ها بدهیم که چه بشود؟!

  متاسفم برای کشته شدگان فلسطینی و خانواده هایشان. اما در درجه ی اول مقصر خودشان هستند. خودشان حماقت به خرج می دهند و چهارتا موشک زپرتی که حتی مقصدشان هم معلوم نیست را ول می دهند در هوا که چه؟! اسرائیل را با چهار تا موشک چهارشنبه سوری شکست بدهند؟! مثل این است که با مداد رنگی زن و بچه ات را به جنگ یک گله گراز وحشی بفرستی بعد بنالی و آه و ناله کنی که ای وای ناجوانمردانه کشته شدند ! سوال اینجاست که چه کسی و با چه منطقی همان موشک زپرتی اول را به سمت اسرائیل پرتاب کرد؟؟ همان شخص یا گروه مسئول جان همه ی کشته شدگان است.

  اگر من هم اسرائیلی بودم همین واکنش را نشان می دادم. فلسطینی ها یا حداقل حماسی ها حماقتی به خرج داده اند و این هم عواقبش است. حقشان است. آدم عاقل با شمشیر پلاستیکی به جنگ نمی رود ! حالا که رفته اند پای عواقبش هم بیاستند. به من ایرانی چه ربطی دارد؟ چرا من باید هزینه بدهم؟

  تف بر ذات کثافت هرچه آخونده. تف بر قبر خمینی. لعنت به آن حوزه علمیه و آن «علمی» که درش تدریس می شود. لعنت به خامنه ای ها و احمدی نژادها و موسوی ها و زیباکلام ها و سروش ها. لعنت به همه تان بدبخت کردید این مردم را. همان شاه با همه دیکتاتوری و بی رحمی اش هزاران بار شرف دارد به شما کثافت ها. مرگ به همه تان

  • همه ی حرفاتو خوندم چیزی نگفتم چون خودم هم همین فکر رو میکردم ولی اینجا که گفتی لعنت به علمی که در حوزه علمیه تدریس میشه. شک کردم که از اقلیت نجس ایران باشی که پاچه ی اسلام رو میگیرند ولی چون مطمئن نبودم جوابی برات ننوشتم وگرنه توی یوتیوب برای اون ۵۰ قلاده خوکی که لجنپراکنی به اسلام می‌کنند جوابهای درگدازی گذاشتم که هنوز جلزو ولز می‌کنند

 5. نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران

 6. جهت اطلاع نیروگاه اوسیراک یک نیروگاه اتمی بود که نیمه ساخته بود و ایران خودش اونرو بمباران کرده بود , اما اسرائیل از ترس دستیابی عراق به بمب اتم با همکاری فرانسه (که خود فرانسویها نیروگاه رو می ساختند) نیروگاه رو بمباران کرد, برای حفاظت خودش , وگرنه اگر قرار به کمک ایران بود اچ 3 رو بمبارون می کرد یا کلیه پایگاههای نظمی هم مرز اردن و عراق که با ایران فاصله داشت, این همه دانشمند هسته ای مارو ترور می کنند کار صدام هست؟ یا این نتانیاهو بیشرف که با افتخار می گه ما ترور می کنیم؟ خجالت بکش , از کوروش حرف نزن , کورش آزادمرد بود , نه اینکه سر سپرده غرب و شرق

 7. سعید طوسی نمونه واضح از بی ناموسی و لوات پروری دربار خامنه ای است. زن و دختران این مملکت را علم الهدی صیغه عراقی هایی کرد که جوانان این مملکت را در جنگ زنده بگور میکردند. یعنی حتی ناموس ایرانی فروخته شد تا موشک به فلسطین بدهی تو اصلا نه ایرانی هستی ای دجال و نه مسلمان ای شیطان پرست از نوع لوژ 99. مردم ایران پیرو جوان باید در فقر و بدبختی قرارگیرند که ایران موشک را توسعه دهد نه برای خود ایران بلکه برای فلسطین. علم الهدی بی ناموس گفت حتی اگر فلسطینی ها با اسرائیل صلح کند ما بازهم دست بردار نیستیم. ای دجال اگر نبودی فلسطین سالها قبل صلح کرده بود و زندگی میکرد. ملت تاکی بدبختی تاکی سکوت ناموس مان را دارد میفروشد دست روی دست گذاشته ایم. مرگ بر خامنه ای مرگ بر روحانی مرگ بر علم الهدی مرگ بر فلسطین. سپاه نیروی ایرانی و مدافع مردم ایران نیست چرا ارتش از مردم حمایت نمیکند. تا کی باید برده فلسطین و عرب باشیم. چرا اصلا نباید قوانین و حکومت خودمان را دوباره به رای بگذاریم ؟چرا قوانین مردگان باید بر زنده ها حاکم باشد؟ چرا ما نباید خودمان انتخاب کنیم مگر ما مرده ایم؟؟؟

دیدگاهم را در متن گفته ام، اینجا نوبت شماست و بیشتر شنوا هستم/ برای پارسی نوشتن دیدگاه با کیبرد انگلیسی از این وبسایت استفاده کنید http://behnevis.com/

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

گندی شاپور

همه عالم تن است و ایران دل نیست گوینده زین قیاس خجل

آنا دیلی شعری

تورکون دیلی تک سئوگیلی ایسته کلی دیل اولماز ... اؤزگه دیله قاتسان بو اصیل دیل اصیل اولماز

سرزمین من

یادداشت‌های دکتر سعید بشیرتاش

ساوالان

A passion for Perfection

شبهای بی سحر

تا ریشه در آبست امید ثمری هست

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: