پارادوکس ملی مذهبی‌ها(ماله کشان رحمانی دین، زیر نقاب ملی گرایی)

واقعا در فلسفه این ملی مذهبی‌ها ماندم. آخر ملی مذهبی یعنی چه؟ یعنی مثلا طرف هم میهن دوست است و ملی گرا و هم چیزی را دوست می‌دارد که ۱۴۰۰ سال پیش به قصد نابودی تاریخ و ملیت و فرهنگش به میهن و ملتش همچون مغول‌ها حمله کرده؟ و ما همچنان شاهد بازماندگان این اهریمنان هستیم که با اسم دین و مذهب سعی در نابودی ایران و تمدنش دارند.

ملی مذهبی=پیتزای قورمه سبزی

چرا اینطور نگاه می‌کنید؟ غیب گفتم؟ نه غیب نگفتم خوب، تنها خواستم در حد یک یاداوری و اینکه این‌ها چه کسانی هستند و چطور در جریان انقلاب باعث فریب مردم شدند باشد. تنها خواستم بگویم این‌ها یکی از گروه‌هایی هستند که باعث سوختن دوبارهٔ نسل‌های ایران شدند و همچنان بسیاریشان اقرار به اشتباهات خود نکرده‌اند. تنها خواستم بگویم ایران و اسلام در یک اقلیم نگنجد، آنهایی که خود را هم ملی و هم مذهبی جا می‌زنند با ملی ملی کردن تنها سعی در کسب آبرو و مشروعیت برای خود دارند و در پی فریب می‌باشند.

هویت ایرانی و هویت اسلامی با هم نمی‌شود، این دو ناقض همدیگرند، کسی که هم ملی است هم مذهبی دو رو می‌باشد و فریبکار!

24 پاسخ

 1. از دیدگاه شما هر کسی که به شکلی ناقد و ناقض سلطنت بوده ایرادی دارد،حالا این ایراد یا ناشی از دشمنی بوده مانند مذهبیون وانقلابیون چپ؛یا ناشی از تناقض فطری بوده مانند ملی مذهب ها و یا ناشی از نفهمی بوده مانند دانشجویانی که نمک خوردند و نمکدان شکستند یا عوام الناس که نفهمیدند چه نعمتی را دارند از دست می دهند….!!!!!
  من سبک نوشتار های شما را با سبک ولایتیست ها یکی می بینم.با این تفاوت که آنها می گویند امام و شما می گویید شاه.
  نگاه یک سویه شما به تاریخ و سیاست شما را از درک این نکات عاجز می سازد:
  1- در هر زمانی که استبداد دینی رواج یابد و دست روحانیان و زعمای دینی بر سرنوشت مردم باز شود؛ملیت به خطر می افتند.زمان آن فرقی نمی کند.چه 1400 سال پیش یا اکنون.چه موبد و چه آخوند…
  2- هیچ دیکتاتوری در جهان و در طول تاریخ نتوانسته است ملت تحت امرش را به توسعه ای در خور و متوازن برساند.شاه نیز یک دیکتاتور بود بر این بنیان ،ساختن آن مدینه فاضله ای که در ذهنتان هست؛از دست شاه و ملازمانش ممکن نمی توانست باشد.

  • من کجا همچنین دیدگاهی دادم که خود بی‌خبرم؟
   شما یک مطلب دیدید در ستایش از شاه نوشتم، مرا سلطنت طلب می‌دانید!
   ملی مذهبی‌ها ایراد دارند چون با خمینی در فریب مردم همدست شدند، چون یکی از باعث و یانی‌های انتقال مملکت از یک دیکتاتوری به دیکتاتوری بد‌تر بودند، نه چون صرفا با شاه میهن دوست مخالف بودند.

 2. خوب در اینصورت بعد از حکومت آخوندها اگر کسی بخواد مسلمان باشه حتما باید یا کشته بشه یا از ایران فرار کنه تا شما عقلا و ایرانیان راستین با خیال راحت زندگی و حکومت کنید و دوران جمشید رو بازسازی کنید؟؟!! پوسیده ها!

  • بنظر من یک ایرانی در ۳ حالت میتواند مسلمان باشد جهالت، خیانت و بیماری،
   جهالت، که یک ساعت از زندگی خود را برای پژوهش در رابطه با این دین و فرهنگ متجاوز و غریبه نگذاشته و فقط دنباله رو هست
   خیانت، که میداند که چه شده و حقیقت چیست و فقط بخاطر پول و یا قدرت حقیقت را وارونه نشان میدهد
   بیماری،که بخاطر کمبودهای روانی و روحی احتیاج به چنین باوری دارد۰
   شما ناراحت نباش ما مانند مسلمانهای آدم کش کسی را بخاطر انتخاب دین و یا خروج از دین گردن نمیزنیم، این رفتار فقط مخصوص مسلمانهاست

 3. _هنوز اندر خمِ حادثه ی 1400 سال پیش هستی؟!
  _میگی ملی-مذهبی ها کمک کردن تا این حکومت به سرکار بیاد میتونی اسم یک ملی-مذهبی رو بگی که تو حکومته؟دادا اینا همون لحظه استفا مرحوم بازرگان کشیدند کنار.اونجایی که فهمیدند چه کلاهی به سر مردم و خودشون رفته
  _شاه میهن دوست؟!یا پول دوست
  آقا بالا سر دوست داری؟دوست داری یکی باشه که خونش از بقیه مردم رنگین تر باشه مثل خیلی از کشورهای پیشرفته اروپایی بقول خودتون؟!!
  _اولی راست گفته ادبیات و فکرتون خیلی شبیه ولایتیون است.
  بیشتر از این مارو نخندونین!!!

  • نه ! آقای محترم این شما ملی مذهبی ها هستید که در۱۴۰۰ سال پیش گیر کردید !! ما که از آن و از امثال شما مدتهاست گذار کردیم ! این دین جز فلاکت ، عقب ماندگی و خرافات برای ملت ایران چیزی نداشته و نخواهد داشت !

 4. عالی بود مرسی

 5. مشکل از ملی مذهبی ها نیست از فهم و اطلاعات پایین شماست که فکر می کنید مشکل کشور ما دین است در صورتی که این خطرناک ترین طرز تفکر است اسلام مساوی با عرب نیست اگه چه زبان دین عربیست اما هدف آن فراتر از عرب بودن است . دین به هیچ وجه تناقضی با ایرنی بودن ندارد فرهنگ ایرانی با دین گره خورده و جدا ناشدنیست معماری هنر اشعار شاعران رسوم و مناسبات اجتماعی … رگه های غلیظی از دین را با خود دارد.

  • درودناشناس عزیز عالی بود

  • وقتی کنیز ایرانی از عرب بچه دار میشد عرب نام بچه اش را سید میگذاشت، یعنی آقا، اگر شما فکر میکنی فرهنگ ایرانی با این دین عربی گره خورده یک سری به شجر نامه ات بکن سید

 6. اتفاقا مشکل در همین ملی مذهبی بودن هست اخه آدم چند رنگ اگه این ملا ها رو از مملکت بیرون کنید اونوقت روضه امام حسینتو کی بخونه اونوقت مجبوری از لبنان مثل صفوی ها ملا وارد کنی پس مشکل ما ملا نیست پلانی هست که شما ملی مذهبی ها پشت ملت عامی گذاشتین البته با کمک انگلیسیها و اجانب اگرچه شما همیشه از این اجانب بد میگین .هالا این پالان مذهب خالی بود ملاهه خودشو جا کرد ولی تقصیر مال تو وامثال تو بود تقصیر مال او شریعتی پدر سوخته بود که تمام فلسفه دونیا رو به نام حضرت علی و اسلام جعل کرد و به خورد مغزهای تشنه جوانان داد و این گندو بالا آورد و چندین نسل و به باد داد لعنت بر شما و این اسلامتون

  • جوانیکه اعتقاد ندارد اصلا مغزنداردکه تشنه باشدالفاظیکه لایق خودته به شهید شریعتی نسبت نده

   • اعتقاد داریم فقط به دین تو اعتقاد نداریم و این بی اعتقادی را از بعد از تجربه رژیم اسلامی دزد و فاسد و جانی را یاد گرفتیم حالا دیگه تو خودت را جر بدی هم دیگر هیچکس به ملای فاسد و دینش اعتقاد نخواهد داشت و تو هم هیچ کاری نمیتوانی بکنی

 7. حزب توده ، ملی مزهبی ها قدرت را دودستی تقدیم حکومت امروزی کردنند و هیچ قدرتی حتا قدرت مردم نمی توان این حگومت را برگرداند زیرا که توده های مردمی پشت این حکومت وجود دارد ، وجامعه را را انها کور و ناشنوا نگه می دارند پس انالیز های تخمی نکنید

 8. ملی مذهبی ها خمینی را به عنوان آزادیخواه به ایرانیها قالب کردند.هنوز ابراهیم یزدی به اوردن ولایت مطلقه فقیه میبالد. اگر ملی مذهبی ها نبودند خمینی نمیدانست فرانسه کجاست.وهر کسی از خمینی پرسشی داشت پرسش از کانال بنی صدر و یزدی رد میشد.خمینی که اخوندی سنتی بود ونام دموکراسی را هم بلد نبود تلفظ کند را به نام دموکراسی خواه لقب دادند.و اگر کسی میپرسید ولایت فقیه چه جور حکومتی است بنی صدر و یزدی میگفتند مانند همین جمهوری فرانسه.و اینها بختیار را اخراج کردند. و قتی بختیار گفت همین پهلوی بهتر از رفتن زیر بار اخوند است. و سنجابی پایش را در یک کفش کرد که قاید اعظم باید زودتر بیاید.

 9. http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/archive/2012/april/23/article/-9111827d12.html
  پاسخ به طاها گیلان>
  همفکر و دوست و همراه آمریکا و لبنان و مصر و ایران شهید دکتر مصطفی چمران، در مکتوب اخیرش به صراحت رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار می‌دهد و نسبت به رویدادهای ناگوار آتی، هشدار می‌دهد: «کلید… دست مقام رهبری است… آن‌چه در انتظار ماست و قابل پیش‌بینی، بسیار وحشتناک است… اگر آقای خامنه‌ای در دقیقه‌ی ۹۰ مسیر و نتیجه‌ی بازی را به نفع ملت و نظام عوض نکنند، آینده بسیار وحشتناک خواهد بود. این هم از اندرزهای ایشان به مقام رهبری که نتیجه بازی را به نفع ملت و نظام عوض مند نکند منظور از نظام نظام دموکراتیک است ایا نظام ولایت مطلقه فقیه نیست.شما که نمیدانی اقایان هنوز به فکر مصلحت نظام ولایت فقیه هستند حتا تا لب گور.و به ولی امر خود زاری کنان نامه مینویسند.مانند این اصلاح طلبان که میگویند همین نظام مطلقه ولایت فقیه میتواند دموکراتیک هم باشد.ما در فکر عوض کردن ولایت فقیه نیستیم.شما برو زاری نامه های این اقایان برای حفظ نظام را بخوان و انگاه بدان اینها غیر از تفسیر سوره حمد و یافتن راز چند همسری در پستو خانه های صدر اسلام به هنر مصلحت اندیشی برای حفظ نظام هم اراسته اند.

  • عرض خود می بری و زحمت ما می داری….!!! از کجای این نوشته به این صراحت برداشت کردی که ابراهیم یزدی هنوز به آوردن ولایت فقیه می بالد؟ معنای اخطار و نصیحت از کی تا به حال شده بالیدن به شخص و مرام؟
   جالب است که از همه آن نوشته چه برداشتی کردی.توجه نکردی که مهندس بازرگان هم با شاه و ملازمانش با زبان نصیحت و اخطار صحبت کرد و گفت:ما آخرین کسانی هستیم که از راه قانون اساسی به مبارزه سیاسی برخاسته‌ایم. ما از رییس دادگاه انتظار داریم این نکته را به بالاتریها بگویند.))
   ملی مذهبی ها حتی در جایی متذکر شده بودند که شاه باید سلطنتش را بکند نه حکومت.
   جان کلام: آنچه شما از آن برداشت خیرخواهی برای ولایت فقیه و خامنه ای می کنی ،من از آن برداشت خیرخواهی و مصلحت اندیشی برای ملت و ایران می کنم.
   و در آخر:………تعبیر ((کام پیروز)) از لینکی که خودش گذاشته باز هم تداعی کننده نگاه یک سویه به تاریخ و سیاست است.آنچه به نفعشان است می خوانند ومی گویند و حتی اگر نشد و تآویل می کنند وآنچه را که سر سوزنی به ضررشان است از کنار آن چنان می گذرند که تو گویی که نبود اندر جهان…

 10. از هنر این ملی منقلی ها همین بس که اکنون نخستین رییس جمهور نظام ولایت فقیه در زیر کرسی در پاریس کرسی شعر در هجران ان قلاب میسراید. و نخستین نخست وزیر نظام ولایت فقیه را هم خلخالی با عصا زد تو سرش گفت انا لله و انا الیه راجعون. و اون هم از مصدق که همش قهر میکرد میرفت زیر لحاف. و ادمهای دیگراشان هم مدلم از ترس از دست رفتن نظام ولایت فقیه خواب ندارند. اصلن سست عنصری ویژگی اصلی انهاست.هیچ اعتمادی بر انها نیست.

 11. hadeaghal oon meli mazhabya omry dar zendun haye jomhury eslami budand, to chy poshte kamputer ghayim shody fohsh midy vatan vatan mikoni

 12. به نظر من شما یک سلطنت طلب هستی. سلطنت هیچ وقت آنقدر که ملی مذهبی ها به ایران خدمت کردند به مردم خدمت نکرد و نخواهد کرد.فکر اینکه از این شمع کورسوز آتش گرمابخشی برای مردم ایجاد کنید را فراموش کنید.

 13. درود.برهمه.چرا.باهم.عصبانی.صحبت.میکنید.خانم.سروناز.محترم.مگرقرارنیست.ما.ایرانیها.مانند.مردم.پیشرفته.دنیا.به.عقاید.هم.احترام.بگذاریم؟.ایابنظر.شما.در33سال.گذشته.دستاوردهای.مثبت.رژیم.اسلامی.برای.ملت.ومملکت.چه.بوده؟.ملی.مذهبی.ها.هم.مانند.جبهه.ملی.و.مجاهدین.و.انواع.واقسام.گروههای.چپ.وحتی.افراد.غیروابسته.به.جزب.وگروه.شعاردادیم.ازادی.استقلال.جمهوری.اسلامی.بنده.ازشما.میپرسم.چنددرصد.ازاین.جمعیت.شعاردهنده.اسلام.شناس.بودند؟.عده.ای.ازاسلام.نماز.و.روزه.و.خمس.وذکات.و.سهم.امام.را.شنیده.بودند.چون.درهیچ.کجای.این.دنیا.چیزی.بنام.حکومت.دینی.و.اسلامی.وعملکرد.انرا.نه.دیده.بودند.ونه.شنیده.بودند.اما.دربین.همه.مردم.ایران.ملی.مذهبیها.میتوانند.ادعا.کنند.که.درباره.برقراری.حکومت.اسلامی.شیعه.اگاه.تربودند.حالاکه.33سال.ازعمر.این.حکومت.اسلامی.گذشته.و.ملت.ومملکت.براثر.عدم.درایت.دراصول.کشورداری.توسط.گردانندگان.حاکم.به.این.روز.سیاه.نشسته.اند.و.اصلااخر.وعاقبت.وسرنوشت.کشور.ومردم.معلوم.نست.بکجا.خواهد.رفت.این.است.که.بعضیها.از.ملی.مذهبیها.بعلت.اینکه.اشخاص.باسواد.و.اگاه.درامور.بودند.گله.مند..هستند..مثلا.مرحوم.دکترشریعتی.را.موافق.برقراری.حکومت.اسلامی.میدانند.ومرحوم.مهندس.بازرگان.ومرحوم.دکتر.سحابی.و.چنین.شخصیتهایی.راکه.دارای.مقامات.علمی.بودند.بخش.بزرگی.ازملت.فقط.به.اعتبار.نام.این.بزرگان.بخیابانها.امدند.اما.چون.از.حکومت.اسلامی.ضربات.جبران.ناپذیری.خوردند.اعتراض.به.کلمه.ملی.مذهبی.دارند.وشما.هم.درباره.خدمات.ملی.مذهبیها.به.ایران.وخدمات.رژیم.گذشته.بدون.عصبانیت.قضاوت.کنید.چون.مردم.اگاه.ازشما.تقاضای.ارایه.سند.درمورد.عقیده.تان.خواهند.نمود.وعرض.میکنم.بنده.به.هیچ.دسته.وحزب.وگروه.سیاسی.در.ایران.وابسته.نیستم.چون….هیچکدام.جهان.بینی.و.اگاهی.سیاسی.نداشتند.و.اکثرشان.پادوهای.دشمنان.ایران.مانند.انگلیس.و.روس.و.امریکا.و.چین.و.دیگر.اجانب.بودند.و.هستند..با.تقدیم.احترام.

 14. درود.برهمه.شما.بنده.ازاینجا.رد.میشدم.دیدم.باز.به.همدیگر.میپرید.وباهم.ارام.به.صحبت.نمیشینید.با.اجازه..تاریخ.طبری.جلد.پنجم.صفحه.2116.مینویسد.درزمان.عثمان.خلیفه.سوم.عرب.برای.فتح.طبرستان.تلاش.بسیارگردید..وبدستور.عثمان.یکی.ازسردارانش.بنام.سعید.ابن.عاص.بالشکر.بزرگی.بسوی.طبرستان.روانه.شد.دراین.هجوم.حسن.وحسین.ابن.علی.ع.با.سعید.بن.عاص.همراه.بودند.اما.دراین.جنگ.اعراب.کاری.ازپیش.نبردند.واعراب.این.نواحی.را{.ثغر.}.یعنی.محلی.که.مرزبین.اعراب.مسلمان.و.کفار.بود.و.درضرب.المثلهای.عرب.ازمردم.گیل.و.دیلم.بعنوان.دشمنان.اسلام.یادشده.است.بهر.جهت.تواریخ.گویای.این.هستند.که.تازیان.در.ایران.با.کشتار.فجیع.و.غارت.ثروتهای.ملی.وشخصی.و.اسارت.بردن.زنان.وکودکان.ایرانی.بعنوان.برده.و.موالی.و.ویرانیهای.بسیار.موفق.شدند.پیروز.شوند..تاامروز.در.دنیای.اسلام.امروز.یعنی.عصر.اینترنت.هیچ.پیشرفت.و.ترقی.درراه.علم.و.تکنیک…دیده.نمیشود.ان.عینک.طبی.که.روی.چشم.صدها.میلیون.مسلمان.است.دسترنج.خودشان.نیست.زیرا…نتوانسته.اند.درطول.تاریخشان.بجهان.بشری.بخصوص.در.امور.پزشکی.و.صنایع.ان.کوچکترین.خدمتی.بنمایند.و.اگر.براستی.دانش.وتکنیک.پیشرفته.غرب.نبود.یک.مسلمان.باید.هنوز.پیاده.برای.انجام.مراسم.حج.میرفت.؟اگر.سلاحهای.پیشرفته.غرب.نبود.مسمانها.برای.جنگ.وکشتاریکدیگر.خیلی.بزحمت.میافتادند.مانند.کنگ.ایران.وعراق.جهان.اسلام.ازهرجهت.محتاج.جهان.غرب.است.چون.برای.ادامه.حیات.چیزی.ندارند..تاریخ.ایران.بعد.از.حمله.تازیان.رابخوانید.حتی.نوشته.مورخین.غیرمسلمان.ر

 15. شما که دارای افکارشدید ناسیونالیستی هستید سخن ازاین می گوئید که عقاید عده ای عرب بدوی بود که فرهنگ ایران را به تاراج داد.اما نمی پرسید اگراین افکارجفنگ وبی معنب بود چگونه توانست برفرهنگ غنی ای که شما ادعای آن را دارید غلبه کند.می دانیم که درجنگی کشوری می تواند برکشوری غلبه کند وآن را به اشغال خود درآورد اما نمی تواند فرهنگ یک کشور را مورد دستخوش تعقیر قرار دهدهرفرهنگی غیر را درغالب سنت خود فهم می کند واگرغیرتوانست با خود فرهنگ ملائم وهماهنگ شود دیگرغیرنیست بلکه جزئی ووجودی ازخود است.

دیدگاهم را در متن گفته ام، اینجا نوبت شماست و بیشتر شنوا هستم/ برای پارسی نوشتن دیدگاه با کیبرد انگلیسی از این وبسایت استفاده کنید http://behnevis.com/

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

گندی شاپور

همه عالم تن است و ایران دل نیست گوینده زین قیاس خجل

آنا دیلی شعری

تورکون دیلی تک سئوگیلی ایسته کلی دیل اولماز ... اؤزگه دیله قاتسان بو اصیل دیل اصیل اولماز

سرزمین من

یادداشت‌های دکتر سعید بشیرتاش

ساوالان

A passion for Perfection

شبهای بی سحر

تا ریشه در آبست امید ثمری هست

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: