اشک‌های رضا پهلوی برای ندا

 

 

شاید این تصاویر را قبلا ندیده باشید، اما احتمالا برایتان آشنا می‌آید. چرا که دو گروه زیاد از تصویر اشک ریختن رضا پهلوی برای تمسخر وی استفاده می‌کنند. این اشک‌ها برای شهیدان راه آزادی افتخار است، نه مایهٔ خجالت که مسخره‌اش کنند.
یکی رسانه‌های حکومتی از این تصویر استفاده می‌کنند که تکلیفشان مشخص است. آن‌ها بار‌ها شهدای جنبش سبز و جانباختگان راه آزادی را مورد توهین خود قرار داده‌اند و گروه دیگر مخالفین استبداد! البته این مخالفین استبداد، به قول خودشان مخالف استبداد در حکومت استبدادی قبلی یعنی رژیم استبدادی شاهنشاهی می‌باشند و به نظر می‌رسد با استبداد حال حاضر زیاد مشکلی ندارند، یعنی اینگونه نشان می‌دهند.
بگذارید مسئله را کمی برایتان باز کنم. در ایران قبل از حکومت فعلی، حکومت پادشاهی بر کشور حاکم بود، ۳۳ سال پیش این حکومت سقوط کرد و تمام شد رفت. اما در حال حاضر این دوستان هنوز مشغول مخالفت با حکومتی هستند که سقوط کرده و بر سر آن دعوا می‌کنند. می‌گوییم آخر مخالفت با حکومتی که سقوط کرده چه سودی دارد عزیزان دل؟
-تو می‌خواهی آزادی بیان مرا بگیری؟ چماق می‌کشی؟ من می‌خواهم نسل بعد آزادی داشته باشد.
بله با تو سر هم زدن برای سی سال پیش و شصت سال پیش، نسل بعدی فرزندان ایران به آزادی خواهد رسید! خیر عزیزان اگر نسل بعد را از شر این حکومت راحت نکنیم لعنت آیندگان را بر خود خواهیم خرید و آن‌ها را از آزادی محروم خواهیم کرد.
می‌دانم بعد از انتشار این مطلب عده‌ای خواهند گفت این بابا موج سواره داره فیلم بازی می‌کنه. پاسخ: مشکل از فکر خراب است، در باور من نمی‌گنجد اشک کسی برای شهید راه آزادی فیلم باشد. بعضی هم دوباره خواهند گفت مگر در زمان حکومت پدر شما کم انسان کشته شدند؟ پاسخ: چه ربطی دارد؟ چند بار بگوییم گناه پدر را به پای پسر نمی‌نویسند!؟
اتحاد رمز پیروزیست

2 پاسخ

  1. تنها دل های سنگی و به دور از انسانیت بر اشکهایی این چنین پاک خنده خواهد کرد، شیاطینی که ندا و نداها را بیگناه با تیر نفرت و سودچویی نشانه رفتن و راحت با پهنه خاک یکسان کردند. کسانی که فریادهای آزادی خواهی شان در زمان پهلوی ، ارمغانشان حکومت فاسد و خون خواری چون حکومت اسلامی بود که بنیادش برپایه خون و جنگ و دشمنی بود و هست و اکنون باز هم فریادهایشان نه برای آزادی ایران بلکه برای دو روز حکومت و باز هم مکیدن خون این مردم ستمدیده است . درود بر رضا پهلوی ، تنها کسی که می تواند مدیریت درستی بر این کشور داشته باشد فقط اوست . بقیه احزاب و گروهها حساب خود را پس داده اند. دیگر ایران چیزی برای چاپیدن ندارد و مردم دیگر رمقی برای کولی دادن .

  2. به هیچ وجه دلخوشی از پهلوی دوم نداشته و ند ارم اما در وطن پرستی و وطن دوستی تک تک اعضای خانواده پهلوی کوچکترین هیچگاه شکی نداشته و ندارم هرجند اشتباهات به خصوص پهلوی دوم را پرشمار می دانم.

دیدگاهم را در متن گفته ام، اینجا نوبت شماست و بیشتر شنوا هستم/ برای پارسی نوشتن دیدگاه با کیبرد انگلیسی از این وبسایت استفاده کنید http://behnevis.com/

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

گندی شاپور

همه عالم تن است و ایران دل نیست گوینده زین قیاس خجل

آنا دیلی شعری

تورکون دیلی تک سئوگیلی ایسته کلی دیل اولماز ... اؤزگه دیله قاتسان بو اصیل دیل اصیل اولماز

سرزمین من

یادداشت‌های دکتر سعید بشیرتاش

ساوالان

A passion for Perfection

شبهای بی سحر

تا ریشه در آبست امید ثمری هست

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: