زلزله آذرآبادگان؛ اتحاد و همدلی ایرانیان، عقب نشینی حاکمان، رسوایی قوم گرایان

همین چند روز قبل بود که زلزله آذربایجان را لرزاند. بیایید از روز زلزله کمی تکرار مکررات کنیم، گفته‌هایی که شایددیده یا شنیده باشید شاید هم نه ولی بد نیست دگربار مرور شود تا موج سواران را بهتر بشناسیم.

حوالی ساعت پنج بعدازظهر بود که خبرهایی از زلزله شنیدیم؛ اخباری مبنی بر اینکه زلزله‌ای آمده و تلفات آن چنانی نداشته و چارتا شیشه شکسته. صدا و سیما مشغول پخش برنامه‌های ماه رمضان بود، حکومت به فکر سوریه و اجلاس غیر متعد‌ها و قوم گرایان هم در پستوهای خود همچون قیرمیز مشغول شوخی و منتظر آمدن اخبار جدید از رسانه‌ها که ببینند چه خبر شده!!

از رفتار حکومت و صدا و سیما در قبال زلزله زیاد گفتیم؛ انتقادات و اعتراضات باعث تغییر رویه صدا و سیما در پوشش حادثه شد و همچنین به هول و ولا افتادن حاکمیت برای بازآوری آبروی رفته. کار بدانجا رسید که صدا و سیما عذرخواهی کرد و خامنه‌ای هم به مناطق زلزله زده رفت. کاری که در زلزله بم انجام نداده بود.

چند ساعتی گذشت، شب نماینده اهر گفت که اگر امشب امدادرسانی و کمک به روستا‌ها صورت نگیرد آسیب دیدگان تلف خواهند شد. این سخنان بود که موجی از انتقاد و اعتراض نسبت به بی‌توجهی صدا و سیما و حکومت را در وبلاگستان و شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و افتخارم هم آنست که اولین اعتراض به صدا و سیما از دماوندیهٔ ملی گرا آمد.

پس از اعتراضات یکباره صدا و سیما تغییر رویه داد، حاکمیت هم همینطور و قوم گرایان خارج نشین بی‌خبر از میهن هم، همچنین. خود را به آب و آتش زدند برای مظلوم نمایی، خود را کشتند برای ایجاد تنفر و تنش، اما مگر کسی توانایی مقابله با اتحاد و میهن دوستی و هم میهن دوستی ایرانی را دارد!؟ خامنه‌ای را عقب نشاند این اتحاد، شما که دیگر چیزی نیستید.

آب در هاون کوبیدند و همچنان می‌کوبند. لاابالی و گوناز امریکا نشین را با شرافت با غیرت کردند اما هموطنانی که ساعت‌ها در صف اهدای خون ایستادند فاشیست. تمام آنهایی که از هر نقطه از این خاک برای یاری به زلزله زدگان شتافتند در وضعیتی که اعتمادی به حکومت و امداد رسانیش نبود را نژادپرست نامیدند. اندک دیدم قوم گرایانی را که زبان به سپاس از هم میهنانشان باز کردند، دستشان هم درد نکند. لااقل شرافت دیدن حق و حقیقت و به زبان آوردنش را داشتند.

راستی مدرکشان برای نژادپرست بودن هم میهنانشان چیست؟ چارتا کامنت در فیسبوک و چندتا وبلاگ. خنده دار است؛ این چارتا کامنت که معلوم نیست از کجا آمده را می‌بینند اما کسانی را که در صف انتقال خون بودند خیر.

همین برای پی بردن به فکر پلیدشان بس است که از این درد و احساسات فقط قصد سواستفاده دارند و نشانش هم دادند. خود من در‌‌ همان فردای زلزله به لینکی در مورد موج سواری پانترکان گفتم الان وقتش نیست، چون فکر نمی‌کردم انقدر نامرد باشن. اما حال مجبور به نوشتن این مقاله شدم و خجالت هم می‌کشم که در این وضعیت سخن ما باید این باشد.

وقتی قلب همه ایران برای آذرآبادگان میتپد…

Advertisements

117 پاسخ

 1. ای داد بیداد
  ادمین واقعاً چی‌ میگی‌
  ترک‌ها رو نیازی به خون کثیف بعضی‌‌ها نیست و نبود
  ترک‌ها خودشون انقدر خون اهدا کردن که نیازی به شما نبود
  این زلزله و این بلا واسه ما ترک‌ها بهتر شد
  فیلم‌های مردمی از این مناطق رو ببینی‌ می‌فهمی که حتا روستاییان ترک هم امیدی به ایران و ایرانی‌ ندران
  ویران السون ایران ویران السون ایران
  یاشاسین گونز ت‌وی
  یاشاسین آذربایجان
  یاشاسین ترک میللتی

  • راست می گی !احتیاجی به خون کثیف بعضی ها نیست!ولی احتیاج به پول کثیف نفت و گاز بعضی ها هست! تو اگه راست می گی یا خودت را با پول خودت اداره کن یا به الهام جانت بگو خرجت را بده و دیگه از بعضی ها پول کثیف نفت نگیر!

   • آخه مگه چاه نفت تو خونتونه که داری میگی پول نفت ما
    نفت ماله مردم احوازه
    و جنبش الاحواز هم به همین زودی ها به ثمر خواهد نشست
    ههههههههههههههههههههههه

   • پول نفت که تو همون فارسستان خرج میشه ورزقان با منابع عظیم مس حتی یه بیمارستان هم نداره

   • بدبخت ادعای چیزی را بکن که خودت داشته باشی .

 2. میشه کس شعر نگید هر اتفاقی در آذربایجان جنوبی بیفته به شما و ایران ربطی نداره

  • چطور اگه یکروز پول نفت قطع بشه به تو ربط داره!چطور بودجه کل مملکت به تو ربط داره!هر وقت خودت را خودگردان اداره کردی و دیگه پول از دولت مرکزی نخواستی اونموقت حرف بزن.تو که نمی تونی یکماه خودت را خودگردان اداره کنی این حرفات دیگه چیه!؟

   • این بابا و بقیه تخم ترکه تیمور لنگ در باکو با پول الهام جون خودشونا اداره می کنن ولی ما مردم آذربایجان عزیز هستیم که به حماقت این جماعت می خندیدم. ما اتفاقا موافق تجزیه هستیم البته برای اتصال مجدد اران به آذربایجان

   • چطور کاسه داغتر از آش میشوید ؟ چون آزربایجانی نمیتوانند خودشانرا اداره کنند ! شمادلتون به حال آنها میسوزد و راضی نیستید به استقلال برسند …..چونکه از گرسنگی میمیرند !!!! دایه مهربانتر از مادر !!!!!!

  • آذربایجان جنوبی؟؟؟ فرض کنید انگلستان به فرانسه حمله کند و شمال آن کشور را تصرف کند و همچنین زبان انگلیسی را بر مردم تحت تصرف خود تحمیل کند. پس از گذشت چند قرن مردم شمال فرانسه به کلی‌ زبان آبا و اجدادی خود را فراموش کنند و سپس یک عده‌ای نغمه سر دهند که ما خواهان پیوستن به انگلستان شمالی هستیم!

   دوست و هممیهن ترک زبان عزیز، آن چه که گفتم دقیقا همان است که بر آذربایجان آمده است. به آثار تاریخی‌ که از زمان هخامنشیان، قرن‌ها پیش رواج زبان ترکی‌، در آذربایجان یا آذر پاتگان وجود دارد نگاه کن تا صحت مطلب من را ببینی‌.

 3. من بیر ترک هموطنم( من هموطن ترک هستم)
  تشکر الیرم بو غیرتی مردمومان( از مردم غیورم تشکر می کنم)
  ترک، فارس داعواسین بیر عده خائن و وطن فروش انسان لار سالیبلار( جنگ بین ترک و فارس فقط به خاطر وجود افراد خائن و وطن فروش به راه افتاده)
  من تمام ایرانیلردن تشکر الیرم( از تمام ایرانی ها تشکر می کنم)
  بیز هامیمیز ایرانییوخ و انسانوخ( همه ما ایرانی و انسان هستیم)

  مردم سرزمینم سپاس به خاطر توجه به سرزمین آذرآبادگان(آذربایجان)

  • درود به شرف پاک تو. صد‌ها نفر انسان بیگناه عزیزانشان را از دست داده اند و بی‌ خانمان شده‌اند متاسفانه یک عده‌ای به جای اینکه همدردی کنند یاد دعوای حیدری نعمتی افتاده‌اند.

 4. واقعن این چهار تا تجزیه طلب بی ریشه باید خجالت بکشند. صرف نظر از بی پایه بودن ریشه ترکی اهالی آذربایجان جدن شگفت آور است که چگونه در حالی که این افراد خود و اجدادشان تا قرنها همگی زاده خاک ایران و این سرزمین بودند خود را ایرانی نمیداند در حالیکه در دنیای امروزی شما صرفن با کمتر از ده سال اقامت در کشوری شهروند ان کشور میشوید. این ولایت اران هم شده دستاویز مزحک این افراد بیسواد. اگر قرار به پیوستن جایی به جای دگر باشد، باید ولایت مصادره شده که تاریخن بخشی ازخاک ایران بوده به کشور باز گردد. این آرزوی تجزیه شدن ایران خوابی است که تعبیرش را در گورهم کسی نخواهد دید.

  • هموطن عزیز این نوکران الهام در باکو بی سوادتر از آنند که تاریخ بخوانند. میزان تهی مغز بودن آنها در حدی ایست که شاه اسماعیل عاشق ایران را اولین پادشاه خودشان می دانند.کسی که نام فرزندانش را از شاهنامه فردوسی انتخاب کرد و اشعار فردوسی همیشه ورد زبانش بود و زبان فارسی را به عنوان زبان رسمی کشور انتخاب کرد.

 5. پان گرگها در جریان زلزله ی آذربایجان ،خوب فهمیدن که تا زمانی که غیرت و شرف ایرانی هست باید آرزوشونو با خودشون به گور ببرن.زنده باد ایران،زنده باد آذربایجان با مردمان غیورش

  • چطوری فهمیدن مهرداد
   راستی مهر به کی داد؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مرگ بر پان ايرانيست هاااااا

   • ظاهرا خیلی از اتحاد سراسری در ایران برای کمک به آذری ها عصبانی هستی. یه لیوان آب خنک با الهام جونتون برید بالا آمپرتون بیاد پایین

   • محمد به خدا نمی دونم کودوم اتحادو میگین
    بابا دو قطره کثافت ازتون گرفتن ریختن تو کیسه های خون بععد به ذاتش پی بردن ریختن جلو سگا به خدا
    بازم اگه خواستین کیسه ها رو پر میکنیم از کثافت میفرستیم سر جاش
    البته میگن بعضی کیسه ها خون بوده توش
    اونم مال تورک های تهران بوده
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  • این پان گرگ ها را خوب اومدی …

 6. تجزیه نه
  استقلال آزربایجان جنوبی عزیزم
  بگو جنوبی عادت کنی از الان
  می خوای مطمئن هم بشی برو تو گوگل ترنزلیت بنویس south azerbaijan ببین چی میاد
  بعدشم 4 تا نیست 35 میلیون تورک اصیل که سال های سال بر این ایران ویران مانده حکومت کرده اند
  میدونی که به جز هخامنشی که ناموسن مورد دارن
  و زندیان که جسمن مورد دارن
  و پهلویان که اخلاقن مورد دارن
  بقیه سلسله های حاکم بر ایران ویران مانده تورک بودن پس در اصل باید گفت تورکستان نه ایران
  بماند که ریشه همین نام منحوس ایران کجاست
  همین اران که شما میگی ما میگین جمهوری آزربایجان شمالی فعلا وضعش از من و شما و باباتو مامانت خیلی بهتره پس حرف دهنمون رو بفهمیم و ساکت باشیم که اگر حرف نزنیم نمی گن لال هستش
  بعدشم عزیزم ما تورک ها تو چشم شما فقط مایه جک ساختنیم و مصرف کننده ای بیش نیستیم تو این ایران ویران مانده
  استقلالمون رو میگیریم
  شما راحت شین از دست ما
  ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
  و ایران به سرنوشت شوروی دچار خواهد شد بنا به آینده گویی های تمام سیاست مداران بله
  از همین الان آماده باشین برای ارتباط با کشور دوست و همسایه تورکستان بزرگ
  البته تو این قضیه زلزله هم ج ا استقلال آزربایجان رو داد با کمک نکردن هاش
  البته شما فارس ها هم کمکش کردین
  بسته های کمکی غیر آزربایجان بین بسته های هلال احمر دیده نمیشه هموطن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  • عزیزم کی تو این مملکت پرسشنامه قومیتی توزیع شده که تو می گویی ترکها 35 میلیون نفرند! می تونی یک رفرنس بدهی؟بر اساس کدوم امار؟!تو استانهای اذری نشین با احتساب جمعیت کردها 9 میلیون نفرند و در بقیه استانها 35 میلیون!یعنی 4 برابر جمعیت استانهای آذری نشین در استانهای دیگر ترکها هستند!پس ایرانیها هم در کل دنیا 4*75=280 میلیون نفرند!!!بیرون ایران!!!ما هم می گیم دیگه!وقتی تو می گی بدون مدرک چرا ما نگیم!!قربون چنگیز و تیمور که هیچ مشکلی نداشتند و فقط مشکلات از هخامنشیان بود!حداقل برو تورات و انجیل را بخوان و بین هم از هخامنشیان به نیکی یاد شده و هم از کشور ایرن یاد شده. حالا مورخان دیگه مثل هردوت و پلوتارک و گزینفون که دیگه پیشکشت! لابد تو از تورات و انجیل بیشتر می فهمی یا رفرنسهات معتبر تره! راستی چنگیز و تیمور را کی تایید کرده!خودت!همه سیاست مداران تایید کردند!حالا یکم تخفیف بده!تو مگه همه این سیاست مداران را می شناسی؟می شه اسم فقط ده تا شون را بگی!بقیه پیشکشت!نکنه عمه جان و خاله جان و شمسی خانم را هم جزو این سیاست مداران آوردی؟!تو برو ببین می تونی یک ماه و فقط یک ماه ,نه بیشتر! آذربایجان را بدون پول نفت و گاز اداره کنی !اگر تونستی بعد بیا خوشحالی کن وگرنه اون روز روز عزای توست!می تونی از همین حالا هم شروع کنی.اصلا خودت یکجانبه از گرفتن پول نفت انصراف بده تا خودت را ازمایش کنی و ببینی چند مرده حلاجی!

 7. شما آذربایجان را فقط با نام آذرآبادگان و مردمش را در صورت آذری بودن و ترک نبودن می خواهید و اگر همان زلزله زده ها بگویند » ما ترکها » شما حتی خونتان را هم در شرایط زلزله از آنها دریغ می کنید شما آذربایجان را می خواهید نه مردمش را و این نهایت فکر راسیستی است ! ما ترکیم و ترک هم باقی خواهیم ماند ، شاید شما ترک بوده باشید ولی بعدا فارس شده اید ! چرا که این پدیده در تهران زیاد است که میگویند » من فارسم ولی پدر و مادرم و یا پدر بزرگم ترک هستند و یا بودند » ولی این جمله را اززبان ترکان نمی شنوید که بگویند «من ترکم ولی پدر مادر و یا پدر بزرگم فارس بودند » شما خوب بدانید که این استعمارگری شما نسبت به آذربایجان و دیگر ترکان ایران طولی نخواهد کشید و بساط شما چه در نقش کراوات و چه در نقش عبا و عمامه بوسیله همین ترکانی که آنها را خر خطاب می کنید برچیده خواهد شد و آنروز زیاد دور نیست که خودتان را در کنار برادران افغانی آریایی نژاد و مدرن و پیشرفته خود ببینید نه در کنار ترکان عقب مانده ای که 1000 سال مستمر، کاسه لیسی درباریان آنها را کرده بودید که فردوسی حکیمتان برای دریافت انعام بیشتر از سلطان محمود ترک غزنوی چاپلوسی را به حد نهایت رسانده می گوید : به ایران و توران ورا بنده اند === به رای و به فرمان او زنده اند ، چو کودک لب از شیر مادر بشست === ز گهواره محمود گوید نخست ! و یا آن شاعر فارسی گوی دیگری که در شکار سلطان ترک همیشه همراه وی بوده ولی شاه دیگر به او توجهی نمی کند و بدون شاعر به شکار می رود ، شاعر برای بدست آوردن دل سلطان می گوید : سحر آمدم به کویت به شکار رفته بودی === تو که سگ نبرده بودی به چه کار رفته بودی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. سلام دوست عزیز
  من خیلی وقته دنبال دعوتنامه بالاترین هستم
  ممنون میشم لطف کنید برام بفرستید
  مرسی
  mona.logic@yahoo.com

 9. من تجزيه طلب نبودم ..اما از امروز مي گويم اذربايجان جنوبي….
  بي شرفي شماها بيش از آنست كه فكرش را بكنيد…
  اي نفهم…آبرويتان رفت …
  فارس هاي انساندوست با توي نژادپرست وعامل اصلي ايجاد تفرقه فرق ها دارد…

 10. شما خوب بدانید که در این زلزله هم افکار شوونیستی شما فارسها در نقش عبا و عمامه مشخص شد «، اول خواستید خبر زلزله را بایکوت کنید ، بعد از خبر رسانی «گوناز تیوی » و حتی بی بی سی و دیگر رسانه ها مجبور به خبر رسانی شدید ولی در شام غریبان کشته شدگان آذربایجان » خنده بازار » راه انداختید که در همان ساعات اجرای برنامه تلفنها خبر را به گوناز رساندند که حتی سایت محسن رضایی شوونیست هم که در قضیه شعر ترکی کودک طرفدار تراختور در برنامه 90 مورد نفرت ترکان شده بود برای جبران این نفرت شروع به انتقاد از رئیس تلویزیون کرد ، احمدی نژد بجای رفتن به منطقه زلزله زده دو روز جلوتر از کنفرانس کشورهای اسلامی به عربستان رفت و تسلیتی هم نگفت ، اوباما و رهبر کاتولیکها به مردم آذربایجان تسلیت گفتند روز بعدش خامنه ای یادش آمد باید تسلیت بگوید ! و پنجشنبه با عجله به منطقه زلزله رفت !! اما فعالین ملی که شما آنها را پان تورکیست می نامید از همان ساعات اولیه شنیدن خبر به کمک شتافتند ، در هر شهر و روستا اکیپ کمک رسانی تشکیل دادند و بدون واسطه کمکهای خودرا به زلزله زدگان رساندند و ترکیه و جمهوری آذربایجان زودتر از جمهوری اسلامی کمکهایشان را اعزام کردند ولی فارسهای حاکم بر سرنوشت ما اجازه رساندن کمک تا دیروز ندادند !! حالا بدانید که این خود ترکان بودند که به داد ترکان رسیدند نه فارسها ، چه در داخل چه در خارج . حتی در این فاجعه انسانی هم افکار شوونیستی را بر ترکان آذربایجان حاکم کردند !!!

  • منم جاي تو بودم
   تعلق به پان ترکيست ها
   يا جيره خوار حکومت بودم
   بايد دروغ چرت پرت تحويل
   مردم ميدادم
   و از همدلي مردم ديوانه
   ميشدم

  • همه ما فعالان آذربايجاني مناطق زلزله زده بوديم..
   اين پان ايرانيست ها با اين نوشته هاي چرت ..همه مصدومان زلزله رو نجات دادند!!!!!!

 11. فقط یاشاسین مستقل و استقلال ایسثین آزربایجان محو اولسون تورک میلتینین دوشمنلری

 12. بنویسید، هرچه میخواهد دلتان بگویید.
  همبستگی و اتحاد آتشتان زد. در این فضای مجازی تنش درست کنید، عقده بگشایید، همدلی آن بیرون را چه خواهید کرد!؟
  تاسف میخورم به حالتان، حقیر هستید

  • ببیبن باز به قول بابا اتی رفتی تو فاز گم گشتگی
   کودوم اتحادو میگی
   کمک نفرستادناتون
   خبر رسانی نکردناتون
   .
   .
   .
   بعدشم ادمین جان سوزش رضا کوچولو که محسوس تر بود روز اول یک تسلیت گفته آخرش چنان پارس کرده آدم میترسه
   هیچکی ندونه فکر میکنه همه پشتشن حالا میاد ایرانو آزاد میکنه
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

   • شماها که اصلا ایران نیستید، از کجا از کمک ها خبر دارید؟

   • بابا تو دیگه کی هستی ادمین
    راست میگی من تو آزربایجان جنوبی هستم نه ایران
    ایران یه لفظ منحوسه
    خخخخخخخخخخخخخخخخخ

 13. اگه پان ترکيست ها جمهوري اسلامي
  سعي کردن روي اين فاجعه مانور نکنن
  به خاطر روح اتحادي بين مردم به وجود
  امده
  چيزي اين دو جريان هميشه سعي
  در نابوديش داشتن

 14. نژاد پرستی‌ نتیجه ندانستن واقعیت‌های تاریخی‌ است. آذربایجان قرن‌ها پیش از آنکه ترک زبان شود جزئی از خاک ایران بود و زادگاه زرتشت است. آتشکده تخت سلیمان یا آذر گشنسب که در نزدیکی‌ شهر تکاب قرار دارد خود بهترین سند تاریخی‌ است. اتشکده آذر گشنسب بسیار مهم بود به طوری که پادشاهان ساسانی پس از تاجگذاری پیاده از تیسفون به آنجا میرفتند تا موبد بزرگ مراسم مذهبی‌ انجام دهد. اصلا خود کلمه آذربایجان کلمه فارسی است.

  دوست عزیز ترک زبان من، آن چه که شما آذربایجان شمالی مینامی، قرن‌های قرن آران نام داشت ولی‌ استالین برای پیش برد نقشه رذیلانه خود نام آن جا را به آذربایجان تغییر داد. جای تاسف است که ۶۰ سال پس از مرگ استالین تو هنوز اسیر دسیسه های او هستی‌.

  نکته دیگری که ذکر آن مهم است، این است که انقلاب مشروطیت ثمره جان فشانی‌های آذربایجانی‌ها است. آیا این واقعیت‌های تاریخی‌ را میخواهی انکار کنی‌؟

  اصلا ترک زبان ها فقط در آذربایجان نیستند. بلکه در خراسان، اصفهان، همدان و کرمانشاه هم ترک زبان‌ها فراوان هستند. و این نتیجه حکومت ۸۰۰-۹۰۰ ساله خاندان‌های ترک زبان در ایران است. مثلا، غزنویان، سلجوقیان، خورزمشاهیان، ایلخانیان، اتابکان، صفویان، افشاریان، و قاجاریان همگی‌ ترک زبان بودند. در همدان شماره روستا‌هایی‌ که ترک زبان هستند کم نیستند. در ارتش شاید ۸۰ در صد پرسنل آن آذربایجانی باشند. اصطلاحاتی چون، تفنگ، فشنگ، تپنکه، گلن گدن، چخمخ، قنداق، گتر، و… همگی ترکی‌ هستند. از سوی دیگر دستور زبان یا گرامر ترکی‌ بر اساس دستور زبان فارسی است. ای هم نتیجه اختلاط دو فرهنگ است که در درازی چندین قرن شکل گرفته. همانطور جدا کردن کلمه‌های عربی از زبان فارسی هم مشکل است.

  • آقا اردشیر این سواد جعلیات را درکدام مکتب پان پارس گوش دادی .امیدوارم سوادت را عمیق بخوانی …..انشاالله…

   • این‌ها جعلیات نیست واقعیت‌های تاریخی‌ است که تو نخوانده ای. کسی‌ که خوابیده است را می‌توان از خواب بیدار کرد ولی‌ کسی‌ که خود را به خواب زده را به هیچ وجه نمی‌توان بیدار کرد. به حال کسی‌ که کتاب نمی‌خواند و آثار تاریخی‌ شهر‌شان را هم نمی‌بیند باید تاسف خورد. حالا از همه این حرف‌ها گذشته، فقط یک سوال دارم : از چه زمانی‌ زبان ترکی‌ در آذربایجان رواج پیدا کرد؟ ۱۰۰ سال پیش؟ ۵۰۰ سال پیش؟ ۱۰۰۰ سال پیش؟ ۲۰۰۰ سال پیش؟

   • حالا که میپیرسی برایت می‌گویم. این‌ها را در کتاب‌های زیر خوانده ام:

    Aruthur U. Pope. A Survey of Persian Architecture

    Richard N. Frye. Heritage of Persia

    Richard N. Frye. Golden Age of Persia

    Roman Girshman. Iran

    فعلا این چند تا کتاب را بخوان تا چند تای دیگر به تو معرفی کنم. در ضمن آرتور پاپ آنقدر به ایران علاقه داشت که وصیت کرد در اصفهان دفن شود. و همینطور هم شد. او را پس از مرگ در اصفهان به خاک سپردند.

   • آقا تورانی حرف نمی‌زدی سنگن تر بودی. معلوم شد خیلی‌ بی‌سوادی.

 15. هیچ ایرانی اجازه نمیده حتی یک وجب از خاکش جدا شه اگرچه به قیمت کشته شدن تمام پالان گرگهای لجن باشه هر کی ناراحته هررری بره همون آذربایجان پس فردا بیاد لب مرز گدایی که گشنه نمونه ولی خیال جدا کردن خاک وطن بیهوده است و طبق قوانین مردم ایران حق دارن همه تجزیه طلبها رو به گلوله ببندند

 16. تو که در آذربایجان جنوبی هستی احتمالا در مستراحی هستی که سر درش نوشته شده «آذربادمجان جنوبی»
  الان باید آب رو ریخت همون جای شما سگ های شوروی که داره میسوزه
  ازشرق ایران میگم تا بشوی سگ نجس تجزیه طلب خفه شو که بیشتر ازین آبروت نره
  برو به عمو پوتینتون هم بگو اینقدر پول تو حلقوم ما ریختی تو این چند سال با یه زلزله چنان ایرانی ها از پارس و ترک زدن تو دهنمون که هنوز …ه گیجه داریم
  مارو باش تا قبل از زلزله فکر میکردیم واقعا 4 تا! تجزیه طلب تو این مملکت هست
  زلزله که شد تازه فهمیدم اینا 4 تا هم نیستن!!!
  زنده باد ایرانی سر افراز از لر کرد ترک و مشهدی و تهرانی

  • با اين زلزله كل مردم اذربايجان جنوبي خواستار استقلال شدندوآذربايجان جنوبي تجزيه خواهد شد…معلوم شد كه ناعدالتي ها چقدراست

   • آمارتو لابد از ماتحتت درآوردی :))

   • عزیزم تو برو یک ماه و فقط یک ماه آذربایجان جنوبی را خودگردان و بدون پول نفت و گاز اداره کن اگر خیلی مردی!بقیه اش پیشکشت!

   • رضا جان همین ورزقان که زلزله شد 40% مس این ویران شده را میداد
    خوشحالم که دشمنان ما هنوز نمی دانند چه خبر است
    خدا رو شکر که از اول هم این پارس ها رو شیرین خلق کرد
    هههههههههههههههههههههههههههه

 17. هموطنان انسان دوست فارس مان همه كمك هاي شما رو باكمال ميل وصحيح وسالم بدست زلزله زدگان رساانديم…
  مي گويند همه خون هاي داده شده توسط نژادپرست هاي فارس وپان ايرانيست همشون فاسدشد وريختن جلو سگ..وسگ ها با اشتهاي كامل خوردند…

  • خون هاي كثيف مال نژادپرست هاي پان ايرانيست فارس بوده ..
   عزيزان فارس بدل نگيرند

   • آفرین بگو بازم بگو!بگذار بقیه با این حرفات بفهمن با چه آدمی طرفن!من خوشحال میشم که از همون الفاظی استفاده می کنی که نازی ها می کردن!خدا را شکر اینقدر احمق هستی که نتونی تشخیص بدی چه حرفی خوبه و چی بده!انقدر سفیه هستی که نیت قلبی و افکار نژاد پرستانه ات را مثل هیتلر بیان می کنی و حتی قدرت تشخیص هم خدا بهت نداده!خوشحالم که با این طرز حرف زدنت نقاب از چهره ات بر می داری!باز هم از اصطلاح خون کثیف فارسها استفاده کن تا مردم بفهمن نژاد پرست کیه! افریننننننننن!

 18. ازاين به بعدهمه جا مي گوئيم تجزيه شماها كه آدم نيستيد..بفهميد آذربايجان چه خواسته هايي داره!!!

  • ایران متعلق به همه ایرانیهاست فرقی نداره مشهد باشه یا تبریز چهار گوشه اش مال همه اس همه ایرانیها در اون سهم دارن و هیچ بوزقوردی حق نداره رو سهم مردم ایران پا بذاره و اونو مصادره کنه یعنی بهش اجازه نمیدیم همچین غلطی بکنه

   • شما فقط یه گوشه وایسا ببین چه بلایی سر ایران ویران ماندتون میاریم
    فقط نگاه کن
    ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
    الله تورکو قوروسون

   • من پريروز با يه گروه امدادي ورزقان بودم .تمام اين به در و ديوار زدن جماعت پان ترك فقط توي فضاي مجازي نمود پيدا كرده و مردم محنت زده منطقه اصلا توي اين واديها نيستن،بهرحال با همدلي هميشگي ما ايرانيها در چند روز آينده خواهيم ديد كه از اين آب گل آلود هم چيزي صيد اين قوم پرستان نخواهد شد.

   • امیر عباس من هم اونجا بودم
    فعالان ملی آزربایجان فیلم هایی رو از اونجا گرفتن که تو گوناز تی وی پخش شد و همه مردم از نارسایی های دولت و خرج کردن تمام بودجه برای مناطق کثیف پارس نشین گلایه میکردن
    شما احتمالا رفتی افغانستان آدرسو درست رفتی ببین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

   • ناشناس عزيز
    نارسايي در كمك رساني و عدم توانايي در مديريت بحران در ساعات اوليه كه قابل كتمان نيست ،در بم اين مسئله 100 برابر شديدتر بود ،مسئله اينجاست كه امثال شما مي خوان اينرو به يه مسئله قومي تبديل كنن كه بهمون دلايلي كه گفتم دست خالي بر خواهيد گشت!

   • عزیزم ما که کمکی ندیدیم اونجا بودیم
    همش مال مردم بود که خودشون می آوردن و تورکی حرف میزدن
    دولتم یه چیزی میاورد مارک برادرانمون روش بود
    ما چیزی ندیدیم
    یعنی اینقدر براتون سخته جدایی از آزربایجان که خیالات برتون داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • اميرعباس..فيلم هايي كه ما گرفتيم رو گوناز پخش كرد..چون مارسانه داريم…
    اما مال شمارو كه فيلمي هم ندارين..صداوسيما تون پخش نكرد…هيچ جا پخش نكرد..عكساتون عكساي خبرگزاري مهر وفارس است ! كه متعلق به كسايي است كه باهاشون مخالف هستين..ويا مال بي بي سي وصداي آمريكا ست كه اونم هركدوم ا آمريكا وانگلستان دستور مي ده وگوش به فرماني مي كنه وبله قربان گوئي مي كنه

 19. واقعن این چهار تا تجزیه طلب بی ریشه باید خجالت بکشند. صرف نظر از بی پایه بودن ریشه ترکی اهالی آذربایجان جدن شگفت آور است که چگونه در حالی که این افراد خود و اجدادشان تا قرنها همگی زاده خاک ایران و این سرزمین بودند خود را ایرانی نمیداند در حالیکه در دنیای امروزی شما صرفن با کمتر از ده سال اقامت در کشوری شهروند ان کشور میشوید. این ولایت اران هم شده دستاویز مزحک این افراد بیسواد. اگر قرار به پیوستن جایی به جای دگر باشد، باید ولایت مصادره شده که تاریخن بخشی ازخاک ایران بوده به کشور باز گردد. این آرزوی تجزیه شدن ایران خوابی است که تعبیرش را در گورهم کسی نخواهد دید.

 20. فقط یک نفر به من توضیح بده اگه عربهای خوزستان فردا ادعای استقلال کنند بدون پول نفت ماها که عادت به خوردن پول نفت داریم و به طمع اوردن پول نفت سر سفره هامون میدویم میریم احمدی نژاد رو میاریم چطور میخوایم زندگی کنیم.لعنت به هر چی پان…فرقی نمیکنه پان ایرانیست .پان عربیست .پان ترکیست.

  • بهرام جان شما که به خوردن پول نفت عادت داری و همچنین مس آزربایجان شکر میل میکردین که واسه تورک و عرب جک درست می کردین می خندیدین
   ههههههههههههههههههههههههههههه

   • والا الان بازار جک درست کردن به سمت لرهای بیچاره شیفت پیدا کرده.در ضمن یک کم مودب باش..این رو هم بدون هرکس تو مرزهای فعلی ایران نفس میکشه نمیتونه بگه من پول نفت نمیخورم.

   • یک سوال:علت ناراحتیدوستانی که خودشون رو پان ترکیست مینامند چیه؟ناراحتی از کجا بوجود میاد؟غیر از این میتونه باشه که عدالت و مساوات در توسعه ملی رعایت نشده و توزیع ثروت در جامعه و خاک ایران به ضرر اونها بوده؟
    حالا جواب:تعداد صنایع سنگین و سرمایه گذاری هایی که در اذربایجان شده رو با سرمایه گذاری های انجام شده در نقاط دیگه ایران مقایسه کنید.پتروشیمی تبریز- ایدم-تراکتور سازی-مگاموتور(یکی از شرکت های اقماری مگاموتور در تبریز است)…بازم بگم.تا این اندازه سرمایه گذاری سنگین هیچ جای ایران نشده.غیر از تهران.
    این قرتی بازی ها رو بزاری کنار بچسبین به مملکتمون که داره فنا میشه.بیشتر از هر وقت دیگه الان احتیاج داریم به تلاش وکار وهمدلی به جای این حرفای صدتا یک غاز.
    یک چیز دیگه هم بگم.من تو مشهد زندگی میکنم یکی از بستگان نزدیکم که الان فوت کرده و استاد دانشگاه بود و اصالتن قفقازی بود همیشه میگفت اگر میخایم به چیزی افتخار کنیم به ایرانی بودنبیشتر میشه افتخار کرد تا به ترک بودن-که البته من به همون بخش هم انتقاد دارم به انسان بودن باید افتخار کرد البته به شرط اینکه واقعا انسان باشیم.در غیر این صورت فرقی نمیکنه اهل کجا باشی.

   • جوان اولن گوزل آناما آغلی ییم

    قویون بیر بالا دوزلی اوغلان اولوم
    غیرتلی همت لی آتاما آغلی ییم

    قویون بیر وفالی قارداش اولوم
    توپراخدا یاتان گوزل باجیما آغلی ییم

    قویون بیر سینیخ قانات باجی اولوم
    ایستکلی غیرتلی قارداشا آغلی ییم

    قویون بیر داغلارقازان فرهاد اولوم
    شیرین دیل لی اوجا بویلی یارا آغلی ییم

    قویون بیر قاشی سورمه لی گلین اولوم
    توپراخدا حجله باغلیان فرهادا آغلی ییم

    قویون بیر ئورگی یانمیش آنا اولوم
    سوت دن دویمامیش اولن بالاما آغلی ییم

    قویون بیر بیگ آرزی سیندا آتا اولوم
    قیرخی چیخمامیش اوغلوما آغلی ییم

    قویون آغلی ییم

    قویون بیر تاریخ لر یازان ایرانلی اولوم
    آذربایجا نا گلن درده آغلی ییم

    قویون بیر درد تانیان اینسان اولوم
    اهرده هریس ده ورزقاندا اینسانا آغلی ییم

    قویون آغلی ییم

 21. چه زوزه ای میکشن طوله گرگا انگار بد سبمه ای رفته تو کونشون:) زنده باد اتحاد و همبستگی ایرانیان وقتی هم وطن مشهدی اصفهانی تهرانی خون میده برای هم میهن اذری این اتحاد و انسان دوستی اشک ادم رو در میاره قهرمان مازنی المپیک کشتی مدالشو تقدیم میکنه به زلزله زدگان وقتی سیل کمک های خودجوش رو تو جاده اهر دیدم اشکم در اومد این مردم همدیگر رو دوست دارند به امید نابودی تفرقه اندازان جمهوری کثافت اسلامی و پهن! ترکهای زیر لهاف خواب علی اف

  • باز هم ادب پان ایرانیست ها گل کرد
   زین بعد به هر کجا رسیدی هر جا که نشان ز تورک دیدی برخیز و وفای خود نشان ده در محضر تورک دم تکان ده

   • خیلی دلم می خواست یه دفعه نادرشاه کبیرو ترک زبان از گور بیرون می آمد و خشتک این پان ترک ها را به همراه سردسته شان در باکو یکبار برای همیشه طوری پاره می کرد که تا مسکو گشادگشاد بدوند

   • تا زمانی که زنده بود خشتک ما و شما تو دهن شما بود
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

   • دوست من بی ادبی که کار شماس، یه اسکرول بزن به سمت بالا ببین خودت چیا نوشتی!

 22. مردم دلیر آذربایجان جنوبی تصمیمشونو گرفتن بای بای ایران

 23. زنده وجاوید باد ایران وایرانی
  ما مردم ایران همواره در طول تاریخ در تمامی سختی ها یار ویاور هم بوده ایم
  این تفرقه ها را بگذار کنار قدرت ایران در اتحاد ان است که خار چشم دشمنان است ما همه را دوست داریم وبا هم برادریم و یکدل

 24. ایران بزرگ از اقوام وگروههای مختلف ساخته شده است فرقی ندارد کرد ولر ترک وبلوچ وعرب وفارس وگیل وغیره مهم اتحاد وهمبستگی ماست که خیلی قشنگه این حرفهای تفرقه اندازانه برای تجزیه وبدبختی همه ماست
  همواره اتحاد برادر آذری همواره در کنار تو هستم خون من خون تو ناموس تو ناموس من حاشا به غیرت ما اگر بیگانه واجنبی نگاه چپ به اذربایجان جان جانان بکند یاشاسین آذربایجان یاشا سین ایران
  غمخوار تو منم برادر آذری
  دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش

  • آره جان عمه ات…با خشت بسازي ..بعد فرو بشه وبريزه تو سرش واين چنين جانش بستاني…
   خودت با بتن ارمه ساختمون سازي كني…
   اره جون خاله كوروش راست گفتي ..بسازي ومترسكي كني بعدش بهش بخندي!!!
   به ترك بودنش بخندي وبه آذري گفتنش افتخار كني…
   كمبوزوجيه بميره راست گفتي: افكاري كه تو داري وآذري آذري مي كني و نمي داني همه اينها تفكرات فاشيستي هيتلري وملت سازي رضاخاني بدبخت خارج مرده است…
   بدان كه توهم به لاي اون دچار ميشي..خداي نكرده ..توبه كن واز نژادپرستي ات دست بكش

 25. اين رسوايي شما فارس گرايان است. چون فرياد ما آذربايجاني ها باعث شد شما فارس موج سواري كنيد. هنوز يادمون نرفته هنوز بسيار از كانال هاي فارس زبان شما نسبت به زلزله اذربايجان بي تفاوت بودند. در حالي در مورد زلزله بم همه كانال هاي شما ماتم گرفته بود. بعد از اعتراض آذربايجاني بود كه برخي كانال شما هم بعد از دو سه روز به فكر آذربايجان افتاد پس از انكه صداي ناله مردم آذربايجان در زير هزار تن خاك و الوار خاموش شد.

  • اینقد شعور نداری بفهمی ما هم با رژیم ترکمون مشکل داریم! شعور نداریم بفهمی اون چلاقه هم از جنس خودتونه نه دیگه شعور داشتی که پالان گرگ نمیشدی

 26. لاابالی و گوناز امریکا نشین را با شرافت با غیرت کردند اما هموطنانی که ساعت‌ها در صف اهدای خون ایستادند فاشیست

  —— وميدانم كه اينجا نظرمنو مي خوني …اي بي عرضه توسط بالايار 18 فحش هاتون رو حذف مي كنيد تا كسي نفهمه ونبينه كه چقدر فحاش هستيد …نظرات وجواب هاي من رو منو حذف مي كنيد…——…

  قوم گرایان هم در پستوهای خود همچون قیرمیز مشغول شوخی و

  —— زللزله رو من احساس كردم ودلم لرزيد وب ههمگان اعلام كرده ام ..——…توي بيچاره دروغ گو چه ميدوني اونروز ما داشتيم شوخي مي كرديم …ساعت اول زلزله بود ..ومركز زلزله وخسارات احتماليش همنوز اعلام نشده بود…

  ——…يعني اين مرد باغيرت (آقاي احمد اوبالي)اينقدر تورو سوزونده كه نمي توني يك واقعيت رو قبول كني..

  ——..تو كه مي گفتي بوزقورد رو نجات مي دهي…چرا اون دختر فحاشتون..——…ميگه كه من بايد برم زير گل و آرزوي مرگ منو ميكنه…——…به خداي احد وواحد قسم اگه ماتركها اين كارها رونمي كرديم واگه احمد اوبالي عكسهاي گرفته شده فعالان ملي آذربايجان رو نشو ن نميداد…صداوسيماي تو نشون مي داد؟

  ——…اگه عقده اي وضد ترك وضدآذربايجان هستي…شرف داشته باش وبگو…چرا به گروه تان —— ——به لينكهاي من مثبت ندادند ..لينك ها كه درمورد كودك بيگناه بود..وتشكرازهمه فارس ها وعربها ومازندراني هاي و…انسان دوست..

  اي…عرضه داشته باش وبيا اينجا جواب منو بده..نه اينكه منو منو مسدود كني..بعدا گزارش رد كني ونظرهاي منو پاك كني….سندسازي شماها بدتراز احمي نژادهاست…

  من با استبداد احمدي نژاد ولاريجاني كاري ندارم…من باتفكر فاشيستي تو وامثال توكه در صدااوسيماست ودر بالاترين ودر همه جا ريشه دوانده است كاردارم…

 27. بدبخت بيچاره چسبيده به اين اونروز هنوز هيچ خبري نبود وهمه گي از شوك زلزله در نيمده بوديم …وداشتيم باهم شوخي مي كرديم

 28. خاك بر سرت كنند آخه بدبخت…خبررو كه من خودم همه جا لينك كردم .ومن منطقه زلزله بودم..منتظر اين بودم خبررو از كي يگيرم آخه؟…منظور خبرازديگر شهرها بود…واعلام رسمي از سايت لرزه نگاري كشوري بود…

  —– اگه عرضه داري گزارش رد نكن بيام اونجا جوابتو بدم..چرا قيرميز رو هم مثل محله خودتون مي كنيد…

  چون ميدونم مي خونيد مي نويسم …—– منتظراين بوديم كه اخباررسمي از كدوم شهرها وكدوم منطقه وومركززلزله ازكجابوده….من خودم احتمال زيادميدادم تهران باشه..خداروشكر نبود…وتااونجايي كه خبرگرفتيم زلزله بيشتر شهرها بودو بدون خسارت…هرجازنگ زديم خبري نشد…واونجايي هم كه بودند مي گفتند بدون خسارت..آخه —– پان ايرانيست!…نكنه عكس هاي زلزله زده روهم خانوم مسيح علي نژاد(باتشكرازايشان نسبت به اطلاع رساني ازخارج كشور) از لندن گرفت فرستاد؟

  —–…سياست وحرف زدنتان صدها برابر بدتراز ج ا واحمدي نژادهاست..واونوقت ادعاي دموكراسي هم داريد.!گزارش رد مي كنيد بعدا مياي پشت سرهم كامنت ميذاري…به بالايارت بگو حساب منو باز كنه وكامنت هاي منو حذف نكنه بيام جوابت رو بدم!

  اي —– تو وامثال تو كه امروز موج سواري ميكني…توئي كه تا ديروز جوك به ترك ها ولرها وعرب ها مي گفتي وامروز انساندوست شده اي…

  بدان كه دهه 70 اردبيل وبعداز مدتي زنجان زلزله اومد..وهيچگاه مثل بم نشد..اما وقتي بم زلزله اومد..ماتادوسال عزاداري و ..رسول نجفيان رو تو تلويزيون مي ديديم…! بم فاجعه بود درست ماهم كمك كرديم…اينچنين منت برسر كسي نذاشتيم

  همه فعالين آذربايجاني اينبار نخواستند مثل حوادث وزلزله هاي اردبيل وزنجان وعدم پوشش رسانه اي آن شود!

  اما—– تو وامثال توانجاست كه مي گويي من خونم را به هم نژادم مي دهم…خاك برسرت..خاك بر سرت

  قدرت قيرميز وگوناز وفعالين آذربايجاني درشبكه هاي اجتماعي را ديديم وبه قدرتمان پي برديم…ما با قدرت بيشتري نسبت به قبل به راههمان ادامه خواهيم داد…چون همه فهميدند آزربايجان جنوبي كجاست!

  وباز شماها را دريك حركت وعمل انجام شده قرار داديم…كه تا يكسال ديگرهم هضم نخواهيد كرد كه من فعال ملي آذربايجاني چه بلايي سرتوي —–و—– و..آوردم !وتونمي دادي كه چقدر ازمن عقب هستي..ونمي داني كه درپيش امدها چه خواهد شد اما من مي دانم …چون يك قيرميز دارم ويك گوناز!كه به كسي هم توهين نمي كند وباتوهين ها برخورد مي كند!

  فعالين ما احمداوبالي ويئلماز وكولگه وتوكاز و….هستند كه با فحاشي برخورد مي كنند!

 29. اين نظرات كپي شده ازسايت وزين قيرميزبود..مراجعه بفرمائيد ودقيق بخوانيد…بالاترين كه مثل زندان هاي ج ا هتش چيزي نميشه توش گفت..نئوبسيجي هاي فرداي ايران فقط گزارش رد مي كنند!

 30. برخلاف بالاترين وظيفه اصلي اش را انجام داد ..نه اينكه نظرات نوشته شده ي مرا به كل مثل بالاترين حذف كند… كاربراي فاشيست پان ايرانيستي بالاترين تازگي هابه همه فحاشي مي كنند وتحريك مي كنند …بعد كه همان نظررا نقل قول مي كني ومي گوئي: همان گفته اي راكه نوشته اي خودت هستي باگزارش هاي عقده اي ها وضد ترك وضدآذربايجاني ها حساب را مسدود مي كند..و نظرات اصلي را كه چهره فاشيسيتي پان ايرانيست ها را عيان واشكار مي كند را حذف مي نمايد! جاهاي خالي دوكلمه بود كه به كرات تكرار شده بود..وديگر اجازه نوشتنش را ندارم و سايت خودشان ووبلاگ خودشان خواهم نوشت!

  دموكراسي يالانترين با ج ا چه فرقي دارد؟؟؟؟؟ گزينه ها: 1- مسلما هيچ فرقي ندارد 2- يقينا هيچ فرقي ندارد 3- باقاطعيت هيچ فرقي ندارد 4- صددرصد هيچ فرقي ندارد

 31. میدونم که جملگی آقایون و خانمهای هویت طلب یا هر چیز دیگه زیر این لینک هستن . از اونجایی که بودام فعلا شده سخن گوی همه شما بهتون توصیه میکنم جلوشو بگیرید . ابدا برام مهم نیست داره به من چی میگه . کما اینکه این چند روز از سایبری و بعضی از کسانی که فعلا در خط سایبری دارن قدم میزارن توی هر دو وبلاگم حسابی فحش خوردم . چه وبلاگی که توی بالاترین باهاش لینک میفرستم .چه اونی که با اسم واقعی خودم منتشر میشه .در شرایطی که توی آذربایجان آدمها دارن زنده به گور میشن و موج اینترنتی و خبر رسانی شروع شده برای سرپوش گذاری دولت بر روی این اتفاق این کاربر بالاترین اومده تو وبلاگش گفته همه ایرانیها نژاد پرستن !!! من سارا ایرانبان نژادپرست … …ولی گفتن این حرف تو این شرایط به همه ایرانیها چه معنی میده جز اختلاف انداختن و اختلال ایجاد کردن در کمکها ؟؟؟؟؟؟ آقایون و خانومهای آذربایجان دوست …. من به نظر شما و از دید شما نژاد پرست و ضد ترک !! کسی که تو این شرایط حساس چنین کاری میکنه با یک سایبری چه فرقی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به من بگید ؟ منو روشن کنید ؟ شاید من نمی فهمم ؟ اینکه تمام زحمات را زیر پا بذاری و بری بگی ایول به اوبالی که همه کارها را اون کرد بقیه بوق بودن این معنیش چیه ؟؟؟؟ آقایون ، خانومها … اولین موضوع داغ بالاترین چالشی بالاترین که همان موضوع داد و فغان نماینده اهر رو بود خود من زدم ولی جرات نمی کنم با وقاحت این آدم بیام و بقیه رو بیکار و بی تلاش لقب بدم . من از کسی تشکر نمی خوام . این چهار روز به اندازه همه عمرم تو وبلاگم فحش خوردم از سایبری و با عرض معذرت از همه حضار اینجا ، از هویت طلبان تندرو . ولی دیگه حق نداره کسی بخاطر ضربه زدن به امثال من و همین کسی که این وبلاگ را مدیریت میکنه حرفهایی بزنه که مردم را نسبت به هم دلسرد کنه .این سامان شب زلزله داشت از استرس سکته میکرد . حالش اینقدر بد بود که حد و حساب نداشت . با همین حال نشست نوشت و لینک داد . من شاهد بودم که تا خود صبح مث دیوونه ها تو سایتها میگشت و هر لحظه یک چیزی رو لینک میکرد برای ما که اطلاعات تازه ای داشت و فریاد میزد که بابا اینا دارن دروغ میگن بجنبید مردم امشب اونجا دارن زنده بگور میشن. بد نیست یک سری به اون موضوع داغ بزنید و لینکهاشو تو گوگل سرچ کنید . حالا این آدم از نظر شما نژاد پرست !! گر چه خودش ترکه !! اسیمیله !! گر چه ترکیش از خیلی از شماها که ادعاتون میشه بهتره …. اون آقایی که تو این شرایط وحشتناک میاد میگه همه ایرانیا نژاد پرستن هدفش چیه ؟ به من جواب بدین . ؟ منصفانه ؟

  • سارا خانوم محترم…كه اينجا شدي مظلوم ومظلوم نمايي بني اسرائيلي مي كن اين ظنرمنه در وبلاگم…شماها كه يه مطلب رو نمي تونين بخونين چرا اين همه فحاشي مي كني..تواصلا مطلب رو خونده بودي!!!
   اين نظر دوباره بخون…وباز دوباره بخون…مثل بالايار 18 نوشته هاي منو حذف نكن باشه!!!
   درضمن من به تو هيچ فحشي نداده ام..گزارش هاي شما الكيه! ومسدود شدن من از سوي بالايار 18 هست!!!
   نظر اينه بخون ودوباره بخون:::
   وگريستم به حال جشن گرفتن راديو وتلويزيون مركز كشوري كه مردمان مدعي انسانيتش نژاد پرست هستند وخوشحال،،،، از اين غم!!! ملت ترك آذربايجان!
   عزيز من راديو وتلويزيون نژادپرست است..مردم كشورايران ادعاي انسانيت دارد!!!
   الكي نيست كه با سه چهار تا بچه سرو كار داريم!من به هيچ ايراني توهين نكردم..گفتم ادعاي انسانيت دارند..وبالاترين هم زير لينك خودم نوشتم..اما بالايار 18 با پرروئي تمام اونو حذف كرد…
   بهش بگيد…خجالت بكش بالايار18 هركسي هستي وباهركسي هستي!!!به اين كار مي گويند سندسازي احمدي نژادي!!

  • سارا خانم …من به كسي فحاشي نكرده ام به شما كه اصلا…
   فقط روي سخنم با اون دروغگوي بزرگ بود..كه هميشه دروغ مي گويد …و فقط بهش گفته بودم..اي بي شرف دروغگوو…وبارها تكرار كرده بودم كه توسط مديراتور قيرميز حذف شد..
   من اونروز زير همون لينك خودم عرض كردم كه:
   منظور ازاين «»»وگريستم به حال جشن گرفتن راديو وتلويزيون مركز كشوري كه مردمان مدعي انسانيتش، نژاد پرست هستند وخوشحال،،،، از اين غم!!! ملت ترك آذربايجان! «»»
   نوشته …نژادپرستي راديو وتلويزون حكومتي است وگفته بودم كه من ايرانيان رو بااين جمله اگر خوب بخوانيد متوجه مي شويد كه گفته ام.. ايرانيان مدعي انسانيت!!!
   من كي گفتم ايرانيان نژادپرست هستند اونم تو اين وضع؟؟؟؟؟
   اين نوشته من توسط بالايار 18 با كمال پرروئي حذف شده بود..بهش بگيد به اين كارها مي گويند سندسازي احمدي نژادي …يادتونه موسوي گفت من اين روحيه رو عوض مي كنم…اين روحيه در تك تك پان ايرانيستها ريشه دوانده است…
   بالايار 18 همه كامنت هاي منو دررابطه با اين كه راديو تلويزيون نژادپرست نه ايرانيان انساندوست كمك كرد ه ي به زلزله زدگان رو حذف كرده بوده!!!!حتي يكي از خودي هاتون اشاره كرده كه اينجا چند نظر بود چرا حذف شد!!!
   راستي فحاشي همون دوستتون هم حذف شذه بود..توسط بالاير18 تون!!
   سارا خانوم خيلي از وستانتان آبروي ايران پرستها ر وبرده اند!

   درضمن حتما مطالب رو بخون بعدا اين همه مظلوم نمايي بني اسرائيلي نكن!!

   قدرت ما اذربايجان ها در هفته اي كه گذشت بر دنيا ثابت شد…
   شمارا چنان غافل گير كرديم كه چيزي هم نفهميديد وبادست خود سرخود را بريديد!

 32. این کامنتها را اول تو قیرمیز منتشر کرد و البته اونجا اسامی و فحشها حذف شد . این نشون میده آدمهایی اونجا هستن که درک و فهم شرایط را دارن . و البته میتونم حدس بزنم کدومها هستن . در هر صورت حالا که این نگرش وجود داره بیاین تا یک مدت فقط به فکر مردم باشیم . نذارید این داغ سرد بشه . اخبار اونجا را بی حاشیه منتقل کنید . بی حاشیه بگید تا گوش شنوا براش باشه . از مردم بگید از درد مردم بگید . خواهش میکنم التماس میکنم بفکر مردم باشید . دست از حاشیه بردارین . هر وقت می خواین لینک بدین یاد تصویر دست اون بچه که از خاک بیرونه بیوفتین و اون مادری که سه تا بچه اشو از دست داده و الان تو اون تنهایی یک لیوان آب نیست تا گلشو تر کنه . درک کنیم شرایط را . درک

  • سارا جان !
   خاك بر سر اونايي كه بودام شده نماينده شون =)))
   و اينكه خدا زده ها؛ شر و انسانيت هم كم ديده ميشه و خوشبختانه همتون ندارين، دليلش هم واضحه از كامنت هاتون داد ميزنه، ايراني ملك مشاع ٧٥ ميليون ايراني هست و شما غلطي، تأكيد ميكنم » غلطي» نميتونين بكنين جز اينكه تو فضاي مجازي «زوزه» بكشين و » هاراي هاراي من توووووركم» راه بندازين كه به ما ايراني ها ربطي نداره!

   • بابك گوگوري مگوري ببين…
    دنيا قدرت من رو فهميد..من بودم كه از اون بالا كشوندمش آوردمش اهر وورزقان!!
    ببين يه بلايي سرتون آورديم كه سالها نمي تونين حدس بزنين كه بدست خودتون چه فريبي از من به اصطلاح ساده خورديد(زماني براي فريب وخام كردن فريبت مثل بهلول ساده باش)
    وچنان بلايي سرتان آمد كه نخواهيد فهميد…من بودم كاري كردم كه خودتان آذربايجان را جدا كرديد(كه كاربدي انجام داديد)وهمه كاريكاتوركش هايتان ..سرايران را جدا كرده اند..باورندراي برو ببين!
    من ساده وخام انديش بودم كه در چنيدين جبهه برشما تاختم وشماي ساده را به دنبالم كشاندم…
    من سايبري يا هرچيز ديگر..من تجزيه طلب يا هرچيز ديگر…
    اما م نبودم كه براي روستايي مايحتاج تامين كردم..كاري كردم كه دنيا بفهمد آذربايجان جنوبي(واقع شده دراايران)كجاست !!!م نبودم كه همه وتبعيض هاي به ناحق روا شده با آذربايجاني ها را به دست خودتان وسايتهايتان براي دنيا فهماندم!
    من فعال آذربايجاني بودم كه گريه وصداي رنج مادر وپدر روستايي را به دنيا رساندنم نه تو خارج نشين ويا دور از آذربايجان…
    من در آذربايجان تفرقه نيانداختم…شما خداتان سرايران را جدا كرديد وگفتين آذربايجان اينجاست ببينيد!!!
    پيروزي يعني اين ..بچه ها خوب وگلم بعضي وقتها شما را سرگرم ومشغول مي كردم تابگوئيد كه اين گل به خودي ميزند…گل به خودي زدم تا شما شاد شويد!!!
    شماها پيرو راهي شديد كه هرروز باان مخالفت مي كرديد…بلايي برسرتان آمده كه سالها گريه اش را خواهيد كرد…
    حالا بشينيد وهي منفي بدهيد…
    راستي شماها فكر اين روهم نكرديد چرا بالاترين هيچ فعال آذربايجاني زياد لينك نمي داد!!!!
    برويد وبيانديشيد چه بلايي بدست خودتان وباتحريك من انجام داده ايد!

  • ساراخانم اينهمه نوشتم نمي دونم چرا ثبت نشد!
   من مثل شما فحش ندادم…فقط به اون يه نفر دروغگو..بارها تكرار كرده بودم…اي بي شرف دروغگو…كه اونم توسط مديراتور حذف شد..به غير ازآن چيزي نگفته بودم…
   بله كسي كه اين كگارها رو بكنه از احمدي نژادهم بدتره!

   • سارا خانوم اين است اتحاد شماهااااااااااااااااااااااا..اين نظر دوستتون در مورد جناب كولگه است::
    شما كه خوب مي دونيد دوستتون چي بيان كرده!!
    «»راستی یک جیزی رو یادم رفت بگم جناب کولگه ببعی هم برگشته با یک شناسه جدید بالاترین ! «»»
    خودتان ببينيد:
    https://balatarin.com/permlink/2012/8/18/3122281#c-5667162

   • سارا خانوم اتحاد شما اين است…
    «»جناب کولگه ببعی افندی جان ببم اوقور بخیر اینورا …..20 شناسه بودن تو قیرمیز دیگه زیاد حال نمیده اومدی اینور..بد نیست به هرصورت اگر خود کولگه ببعی قیرمیز باشی که نور علا نوری افندی………..
    اگرم اون نباشی که فرقی نمیکنه حتمن امر بر اسمانیشون هستید دیگه! «»»
    شما خيال مي كنيد كه با آذري ناميدن و ترك نناميدن و قبول نكردن رسميت يافتن زبان تركي مي توانيد متحد شويد!! عجب خيال خامي داريد
    https://balatarin.com/permlink/2012/8/18/3122205#c-5667148

  • سارا خانوم… اينم بدون بيشتر مطالبي كه شبكه هاي اجتماعي داره لايك مي خوره ودست به دست مي شه وبه اشتراك گذاشته ميشه..خيلي آشو خود من نوشته ام با اسم هاي متفاوت…وگروه هاي مختلف…چه با نام اتحاد ايراني چه با نام آذربايجاني..
   اما حقيقته اين است رسميت يافتن زبان تركي ..تشكيل حكومت فدرال ايراني.. آذري نناميدن وترك خطاب قرار گرفتن در اتحاد را هم مي گويم…اما شما چسبيديد به اذرآبادگان…وشكست قطعي را هم شما خورديد..پيروز من هستم نه شما

 33. صداي جلز و ولزتون همه عالم و ادم رو كر كرده :دي /
  شعور و درك تون در همين حد بيشتر نيست كه همه رو فارس و توووووورك ميدونين! :دي
  بسوزيد و بسوزيد كه دارم حال ميكنم اين همه جلز و ولز رو ميبينم=))

  • بابك گوگوري مگوري…
   كسي كه دنيا رو خليج فارس خليج فارس كرده شمائيد..
   كسي كه هي اذري ‌اذري آذري مي كند وترك نمي نامد شمائيد
   كسي كه از خون دادن به نژادش افتخار مي كند …آخر نژادپرستييييييييييي است!!

 34. ختم كلام!
  مردين و ادعاتون ميشه و تخم دارين با اسم و رسم خودتون كامنت بدين و زر زر كنين و الا سيكتير كنين و برين رد كارتون و به هاراي هاراي كردن تون ادامه بديد، هرررررري !

 35. سوالی دارم از این به اصطلاح «پان ترک ها». دوستان عزیز شما با این زبانتان که ریشه مغولی دارد در ایران چه می‌کنید؟ خیلی‌ از شما سفید و بور هستید پس چرا به مغولی صحبت می‌کنید؟

 36. فرهنگ شما پان ايرانيست ها همينه!!!!

 37. اونهایی که بر طبل تجزیه طلبی میکوبن تکلیفشون روشنه دشمنانی هستن که به طمع استخوانی به زوزه کشیدن افتادن زهی خیال باطل در حقیقت این سوختنتون رو هم درک میکنم باید هم بسوزید چی خیال کردید این سرزمین و تمام این اقوام ایرانی هزاران سال درکنار هم زیستن ودرکنار هم وبرای هم جان دادن حرکت امروز مردم در سرتاسر کشوربرای یاری رساندن به هموطنانشون گواه این مدعاست مردم این سرزمین دربرابرعراق با اون ارتش پیشرفته و حمایت جهانی مشتی از این خاک رو هم باج ندادن شما تجزیه طلبها که جای خود دارید ودرحقیقت باید بگم ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه تست ضمننا اگه شما سر سوزنی دلسوز هموطنان ترک ما در اذرابادگان بودید میفهمیدید اونها هم مثل هر ایرانی در تمام ثروت این سرزمین شریکن و حق و حقوقی دارن نه اینکه بخاطر نیات شوم خودتون اونها رو از همه چیز محروم کنید ودراخر شما دشمن این سرزمین و مردمش هستید دراین شکی نیست ولی بپذرید که در برابر خواسته یک ملت دشمن حقیری هستید اربابان شما انانیکه در انگلستان و در سایه نخ شما عروسکهای خیمه شب بازی رو میکشن اونها هم توقع یک همچین خیزش مردمی و عظیمی رو نداشتن این ارزو رو بگور خواهید برد این رو من بشما قول میدم همین طور که صدام این ارزو رو بگور برد

 38. آنهایی در حال انجام کاری برای مردم آذربایجان هستند، وقت ندارند که در این سایت ها طلف کنند ! پس نه من نه تو و نه پان ایرانیست و نه پان ترکیست ها و نه پان احمق ها ! در حال کمک به مردم روستاهای ویران نیستیم . درود بر حرکت و مرگ بر شعار …..

  • افرین

  • فکر نمیکنم کمک مالی کردن و یا خون دادن وقت زیادی بگیره ضمننا درود بر حرکت مرگ بر شعار خودش یه شعاره کاری که از من ایرانی برمیاد کمک مالی کردن هست و خون دادن که تمام اینها یه نصف روز بیشتر زمان لازم نداشت

 39. برو بابا اینقدر گوز قوز نکن. گوزو .
  شما فقط یه مشت بازیچه اید برای شوروی و آذربایجان .
  که خوب حقتون رو کفه دستتون گذشت و یک قرون کمک جانی و مالی نکردن .
  تا باز پاچه خاری شو کنید.
  شما پان ترکیسم ها باید تو سری بخورین تا اطاعت کنید .لیاقت دموکراسی رو ندارید.
  ناراحتی هم گمشو برو ترکیه ببین رات میدن بدبخت.
  اصلا چرا ز بیت المال ما استفاده میکنی /چرا تو خاک ما هستی /چرا به زبون زیبای ما حرف میزنی
  هوشه هوشه
  .برو پیش همونا که تحریکت میکنن .هزاران سال دادیم نوشخار کردی والی مار تو استینمون پرورش دادیم .
  از دهن من /جونمون / خونمون زدیم بدیم به ناموس و هموطنامون
  که وطن فروش هایی مثله شما گوز گوز کنند.

  البته منظوره فقط پان ترکیسم هست نه هموطنان آذربایجانی .

 40. این صحبتای پان ایرانیست و پان ترک واقعا خطرناکه
  وقتی ما این همه همدلی و همیاری رو بین مردم ایران تو جریان زلزله اخیر میبینیم دور از انصافه صحبت کردنه در باره ی این اختلافات دشمن ساخته
  من خودم ترکم ولی واقعا یه همچنین احساسی نسبت به هموطن های دیگم نداشتم احساس میکنم این صحبت ها و جریان ها برنامه ریزی شدست.اگه توسعه نیافتگی و خرابی هست مربوط به همه ی مملکته وگرنه این صدا و سیمایی که میگن نمیدونم ماله فارس هاست( که اینم از اون حرفای شیطنت آمیزه)همه ی ما ایرانیها باهاش مشکل داریم.
  خلاصه باید تیز باشیم و نذاریم از ما سوءاستفاده کنن.

 41. این پان گرگ ها را هیچ کس تو دنیا آدم حساب نمیکنه.
  زن براشون حکم برده رو داره .
  تا تا ترک اومد شدن لا مذهب .فوق العاده بیجنبه و بی رشن
  حتی خود ترک های با اسلات هم قبولشون ندارن
  .این همون ها هستن که نسل کشی کردن و ارامنه رو کشتن
  والی تو تاریخ ایران نسل کشی نداریم
  کرد ها رو به خاک سیاه نشوندن
  حالا ما تو ایران از گل بهشون نازکتر نمیگیم .
  هر شدن
  .باید باهاشون هامون کارایی رو کرد که با کرد ها و آرمنی ها کردن .
  تا اعر اعر نکنن

 42. بابا بدبخت های پان گرگیسم.
  شما با رهبر مشکل دارین به مردم چه.
  اونم یکی لنگه شما .

  • آذربايجان با استبداد شاه وشيخ كاري ندارد…ايرانيان مستبدپروز هستند وخواهند بود..
   آذربايجاني هااااااااا با نژادپرستي افكار ايرانيان واين خانم ايراندخت..كه قطعا ايران پسر هستند…
   مشكل دارند!

 43. منم بقیه خبرو میگم
  همچنین هم میهنان ایرانی در را بازگشت به منزل همچنان مشغول جوک گفتن و توهین به مردم آذربایجان بودند
  آنها همچنان کسانی را که خاهان حق تحصیل به زبان مادری هستند را مزدور میخانند و قصه همان است که قبلن بود،فقط یک روز یک بار یک حادثه در آن تاثیر گذاشت

 44. من به ترك ها جوك مي گويم..تا شما بخنديد…ترك ها اسباب خنده ي ماها هستند…
  .
  يك ارمني الاصل آذري خطاب قرار داده شده!

 45. سلام. من به یک دعوتنامه ی بالاترین احتیاج دارم. جهت فعالیت مجازی. ممنون میشم برام ارسال کنید.

 46. به سایت ترک مغول ما سر بزنید
  آذربایجان

دیدگاهم را در متن گفته ام، اینجا نوبت شماست و بیشتر شنوا هستم/ برای پارسی نوشتن دیدگاه با کیبرد انگلیسی از این وبسایت استفاده کنید http://behnevis.com/

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

گندی شاپور

همه عالم تن است و ایران دل نیست گوینده زین قیاس خجل

آنا دیلی شعری

تورکون دیلی تک سئوگیلی ایسته کلی دیل اولماز ... اؤزگه دیله قاتسان بو اصیل دیل اصیل اولماز

سرزمین من

یادداشت‌های دکتر سعید بشیرتاش

ساوالان

A passion for Perfection

شبهای بی سحر

تا ریشه در آبست امید ثمری هست

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: