تجاوز و جنایت در یزد، حقیقت تلخی که نادیده گرفت شد و متجاوزانی که عزیزتر از دخترک شدند

چندی قبل شاهد اتفاقی ناگوار در کشور بودیم؛ تجاوز به دختری هجده ساله در یزد و سپس قتل او توسط متجاوزان و انداختن دخترک بیچاره در چاه.

اما تنها این موضوع ناگوار نبود، واکنش‌ها به این موضوع هم بسیار ناراحت کننده بود. ابتدا خبرهایی از منابع افغان شنیدیم که شهروندان یزدی به همراه مامورین انتظامی دویست خانه ی افغان ها را به آتش کشیدند! دروغ بزرگی است، اگر دویست خانه به آتش کشیده شده باشد، نصف شهر در آتش خواهد سوخت. همه به این خبر منبع افغان اعتماد کردند در حالیکه منابع ایرانی از آتش گرفتن ده خانه که خانه ی خانواده ی آن دو قاتل بود خبر دادند.

جالب اینجاست بسیاری از منابع و فعالین حقوق بشری هم آتش گرفتن دویست خانه را تایید و بر شهروندان یزدی خرده گرفتند. کسانی که از حقوق بشر فقط اسمش را یاد گرفته‌اند و آن را دکانی کرده‌اند برای کسب محبوبیت و روشنفکر جلوه دادن خود!

کار مردم یزد قابل تایید یا درست جلوه دادن نیست اما غیر طبیعی نبود. اگر بتوانید خشم خانواده دخترک را تصور کنید درک طبیعی بودن این واکنش مشکل نیست. یکسری هم از آنسو باز شیپور حقوق بشر دست گرفتند و گفتند آی ملت کجای دنیا با یک مهاجر همچین رفتاری می‌شود!؟ در پاسخ به آنها بگویم کجای دنیا این همه جرم از یک قوم مهاجر سر زده؟

راستی در خیلی جاهای دنیا رفتار خوبی با مهاجران نمی‌شود؛ در اسرائیل مهاجران آفریقایی از ترس حمله جرات خارج شدن از منزل را ندارند، الان افغان‌ها در ایران صاحب خانه‌اند.

در آمریکا پس از یازده سپتامبر بارها مهاجران مسلمان مورد حمله قرار می‌گرفتند؛ ترک‌ها دردسری برای دولت آلمان هستند و ایرانیان هم که قربانش برم در سرتاسر عالم سکنی گزیدند و شنیدن اخبار بدرفتاری با ایرانیان در دیگر کشورها همیشگی است. با هزار بدبختی ایرانیان ویزا می‌گیرند و مهاجرت می‌کنند، تازه بعد از خروج از کشور بدبختی های اصلی شروع می‌شود. تحمل بدرفتاری میزبان، سختی زندگی و … این‌ها سختی‌های های مهاجرت قانونی است، پناهندگی دادن به ایرانیان که یک معضل دیگر است. خبرهای زیادی می‌شنویم از شرایط اسف بار زندگی در کمپ‌های پناهندگی؛ دوختن دهان که یادتان هست، آن زمان صدای بسیاری از این حقوق بشری‌ها در نیامد که الان فریادشان گوش فلک را کر کرده. این شهروندان ایرانی بیگناه هستند، از دست حکومت فرار می‌کنند و در گوشه ی دیگری از دنیا اینگونه با آن‌ها رفتار می‌شود. اما در ماجرای یزد، شهروندانی که در نبود قانون خود تصمیم به اجرای جزا گرفتند، وحشی نامیده شدند و مورد غضب بسیاری از هم میهنانشان قرار گرفتند!

راستی داشت مهاجران ایران و افغان استرالیا را یادم می‌رفت، دیگه همه جریان و اخبارش را می‌دانید، توضیح ندم که سرتان را درد بیارم.

بریم یه چند دهه قبل؛ گروگان گیری در سفارت آمریکا توسط حکومت جمهوری اسلامی، نتیجه چه شد؟ اخراج ایرانیان از برخی کشورها، ایرانیانی که از این رژیم در رفته بودند و ربطی هم به ماجرا نداشته‌اند. خاطرات ریادی از بدبختی کشیدن ایرانیان در آن روزها داریم، یکیش جالبه؛ یه بابایی یکی دو روز مونده بود پایان نامه‌اش رو ارائه بده و مدرک دانشگاه رو بگیره که این اتفاق افتاد، حالا داستانش جالبه بعدا براتون میگم.

از بحث خارج نشیم، در همه جای دنیا رفتار بد با مهاجران وجود داره، حتی مهاجرانی که قانونی هستند. مقصر اصلی در این ماجراها را می‌توان دولت دانست؛ چرا که مرزها را به امان خدا ول کرده، مهاجران غیرقانونی که فرصت شغلی را از شهروندان می‌گیرند اخراج نمی‌کند و توانایی برقراری امنیت را ندارد.

اما یک عده عزیزان حقوق بشری از ماجرا استفاده کردن برای توپیدن به دولت: این کار وحشیانه بوده، کار دولت و… همون که هرچی را به دولت ربط دهید برای محبوبیت؛ خیر آقا جان کار مردمی بوده که جانشان به لبشان رسیده، کار کسی بوده که داغ عزیز بر دل داشته، عزیزی که پرپر شده.

در آخر بگم که خون دخترک مهم‌تر است یا آتش گرفتن چند خانه؟ نیک بنگرید لطفا، ژست بیخودی هم نگیرید!

در همین بالاترین، خبر تجاوزهای وحشیانه توسط مهاجران موضوع داغ نشد، اما اخبار منبع افغان موضوع داغ شد! جالبه، جو روشنفکری شما را … نمیدونم چه لغتی استفاده کنم!

در آخر هم بگویم که برای یزدی‌ها فرقی نمی‌کرد که متجاوز افغان بود یا ایرانی، باور کنید اگر یک ایرانی هم این کار را کرده بود همین کار را با او می‌کردند. ولی تجاوزها و جرم‌های پی در پی توسط مهاجرین شهروندان را خشمگین‌تر می‌کند؛ «نمک ایرانیان را می‌خورند و نمکدان می‌شکنند» این حس و حال بسیاری هست.

Advertisements

47 پاسخ

 1. اینها که شما راجع به مهاجرت گفتید درست نیست. من سوئد هستم و خیلی راضیم. هم جور به من احترام میذارن.

  • در متن گفتم بسیاری جاها، نگفتم همه جا

  • دوست عزیز شما راضی‌ هستی‌،درسته، ولی‌ این حقیر پس از ۲ سال زندگی‌ در لوس انجلس میبینم چطور در بزرگترین اجتماع ایرانیان خارج از ایران هنوز هم وطن‌های ما مشکلات فراوانی‌ دارن، اگر چه همه چیز به نظر طبیعی میاد، اما زمانی‌ که به لایه زیرین جامعه بیشتر دقت می‌کنیم این تبعیض رو به وضوح می‌شه دید، البته این نظر من و تنی چند از دوستانم هست که باهم مشغول زندگی‌ درین گوشه دنیا هستیم، امیدوارم که این حسّ من درست نباشه، ولی‌ چه کنیم با دم خروس و قسم حضرت عباس راجب حقوق مساوی در غرب ؟؟؟

 2. همونطور که دوست داریم حساب مردم رو از حکومت جدا کنیم و حساب چند افغان بزه کار رو از کل جامعه افغان٬ همانطور هم باید واکنش احساسی خانواده ای که قلبشان از جنایت جریحه دار شده رو باید از همه یزدی ها جدا کنیم و همینطور نفس حقوق بشر رو از کسانیکه نگاه سیاسی به مقوله حقوق بشر دارند جدا کنیم.
  صرف اینکه در جایی و کشوری کسانی هستند که از اخبار حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند٬ نمی تواند دلیلی شود تا ما اشتباه صورت گرفته در یزد را به یک واکنش احساسی معمول تقلیل دهیم. اینکه مردم از شیوه دادرسی دادگاه ها ناراضی هستند٬ هم دلیل نمی شود تا ما واکنش های خارج از انصاف را غیر مستقیم توجیه کنیم.
  متاسفانه شیوه برخورد با مجرمین در ایران٬ بیشتر از آنکه بر محور بازدارندگی و اصلاح فرد و فرهنگ استوار باشد بر محور انتقام و دل خنک شدن از مجازات استوار است. اجرای قصاص ها و اعدام ها خود بر تشدید این حس انتقام جویی موثر است.
  من بدنبال مقصر این جریانات نیستم. اما٬ در هرجا که آموزش و فرهنگ سازی مثبت از سوی حکومت نادیده گرفته شود (مثل ایران و افغانستان)٬ فراوانی جنایت ها و شدت شان افزایش یافته٬ و بواسطه فقر یا ضعف فرهنگی شیوه برخورد با بزه کاران هم با قانون و عدالت زاویه دار گشته٬ و چه بسا در مسیر اجرای عدالت٬ خود مرتکب جنایت گردند تا شاید احساس انتقام جویی هایشان اندکی ارضا گردد.
  این معضلات تا زمانی که امور قضا در کشور بر همین منوال پیش برود رخ خواهند داد٬ مگر آنکه روزی حکومتی با شیوه زمامداری دیگر دادرسی ها را بر محور انسانیت و فرهنگ سازی مثبت پیش ببرد.

  • ایا دولت افغانستان وجود داره یا نه ؟ ایا کشور افغانستان وزارت خارجه دارد یا نه ؟ در سازمان ملل هم وکیل دارن و در کمیساری های حقوق بشر هم همینطور ؟! شما وکیلشونی یا باباشونی یا داداششون ؟! اگر نیستید غلط میکنید به واکنش هموطنتون ایراد میگیرید . اگر در ایرانید باید وطن پرستی رو بفهمید و خون یک جوان رو به دو تا خونه سوخته وحشی ها که غیر قانونی وارد شدند و غیر قانونی خانه ساختند نفروشید . نه در خارج از ایرانید پس بیخود میکنید درباره داخل کشور نظر میدید . گمشید پی زندگی راحت خودتون اون ور اب .. نمیدونیم از اخوند بکشیم یا ایرانی نماهای احمق !!

 3. منم کانادا هستم متأسفم از این چاخانایی که کردی منکه اینجا هیچ فرق عمدهٔ میون خودم و اینا نمیبینم خدارو شکر که امثال تو اینجا نیستن وگرنه برای یه جرم یه ایرونی‌ ممکن بود پوست ماهارو امثال شماها اینجا بکنن

  • این بنده خدا چاخان کرده ؟!!!
   پس تو کاندا بد رفتاری با ایرانی ها نیست پس این خبر کشک بود ؟!
   http://tabnak.ir/fa/news/257321/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
   ای ر…م تو روح ادم مزخرفی مثل تو که گذاشتنت تو کانادا . دروغ گویی رو که از داخل ارث بردی گه های گنده تر از دهنت هم میخوری اشغاتل وطن فروش !

   این تو متن خبره
   «در این باره باید گفت، در روزهای اخیر، مقامات کانادا محدودیت‌های بسیاری علیه ایران ایجاد کرده‌اند، به گونه‌ای که یکی از بانک‌های این کشور با دست آویختن به قانون اقتصادی ویژه، حساب برخی از ایرانیان را بسته است. »
   اینم دروغه ؟! چاخانه دیوس ؟! دستم به تو وحشی پرست برسه شلوارتو واست کراوات میکنم !

  • این هم خوش رفتاری با شما، حسابهای بانکی ایرانیان مقیم کانادا بسته شد

 4. اگه خاطرتون باشه حدود ۲۰ سال پیش تعداد زیادی از ایرانیها برای کار به ژاپن میرفتن . خیلی از اونها هم بعد از اتمام مدت ویزا غیر قانونی میموندن و بعضی به کارهای خلاف مثله خرید و فروش مواد مخدر رو اورده بودن . والی یادم نمیاد هیچ کسی به خانه ایرانیها حمله کرده باشه

  • یادتون نمی یاد چون که خبری پخش نمیشد . دولت ياپن مدتی بعد ورود ایرانی ها رو بدون صدور ویزا به این کشور ممنوع کرد و اکثر ایرانی ها رو هم اخراج کرد . معدود کسانی هم که موندند از سر کیسه پر پولشان بود . حالا اگر مردید سعی کنید در کمتر از 3 ماه ویزا برای مسافرت به ژاپن بگیرید

   • وحشی ان جماعتی هستند که به خانه یک مشت افراد بیگناه حمله میکنند. مگه شماها پلیس هستید که اجرای قانون را بدست خود میگیرید؟ نمیفهمید یا خودتان را به خریت میزنید؟ کسی برای متجاوز یا متجاوزین دلسوزی نمیکنید. حرف سر اینست که این کار باید توسط پلیس و قانون انجام بشه نه توسط مشتی ارازل و اوباش. آیا ان بیگناهانی که خانه و زندگیشان طعمه آتش و کین مشتی جاهل شده که تمام وجودشان از نفرت نژادی آکنده شده حق و حقوقی کمتر از شماها دارند؟
    ان چیزی که مساله تجاوز به ن دختر معصوم را تحت الشعاع قرار داد، این وحشیگری مردم جاهل بود. مگر میتوان بخاطر جرم فردی از افراد یک گروه همگی ان جماعت را هدف مجازات قرار داد؟ مجازات فردی است و نه جمعی.
    از ان گذشته شماها نژاد پرستی را با وطن پرستی اشتباه گرفتید. وگر نه دفاع از قانون و عدالت و حقوق بشر در چهارچوب ایران وطن فروشی نیست و زیر پا گذاردن اخلاق و انسانیت برای افراد و اتباع کشورهای دیگر هم وطن پرستی نیست. شما اگر ذره ای وطن پرستی داشتید، هرگز بدست خود، قانون کشورتان را زیر پا نمیگذاشتید! شماهایی که خود برای قانون کشورتان تره خرد نمیکنید، چه انتظاری از افغانها دارید؟ آخر ما چند بار باید شاهد چماقداری عوام الناس هیجان زده باشیم؟ آیا حمله و تسخیر سفارت آمریکا کم بود که هنوز داریم چوبش را میخوریم که حالا شما ها دستک و دنبک تازه ای علم کرده اید و دوباره فیلتان یاد هندوستان افتاده است؟

   • آخر مردک پفیوز بی غیرت، هر روز دارند این آخوندها زنان و دختران این کشور را برای فاحشگی به دبی میبرند و آنجا آنها را به فروش میرسانند. به دختران و پسران این کشور در همان دخمه های سپاه به صورت وحشیانه ای تجاوز کردند، توی بی غیرت خفقان مرگ گرفته بودی، حالا برای افغانیها غیرتی شدی؟ آخر اگر تو اخراج ایرانیها را از ژاپن دیدی، این را هم ببین که خود مقامات ژاپنی جرات ندارند صد یک جنایاتی را که هر روز آخوندها و بسیجیهای خونخوار و وحشی بر سر مردم میاورند، بر سر ژاپنیها بیاورد. آخر تو که در مقابل این جنایتکارها و متجاوزین بالفطره خفقان گرفتی غلط میکنی خودت را با ژاپنیها مقایسه میکنی و غیرتی میشی! آخر تو خیال میکنی که کسی نمیفهمه که تو دردت چیز دیگریه.

   • وحشی تو و پدر جدتی که میایی از یک مشت وحشی فراری ازمملکتش به ایران حمایت میکنی . اگر پلیس مجازات کنه میگید حکومت ضد افغان شد ! مردم بزنن میگین مردم وحشی ! خجالت بکشید از این خاک ! شرم کنید تاکی میخوایی واسه ما حقوق بشر بازی راه بندازین ؟! خیلی ناراحتید بهشون حمله شده ؟! بفرمایین ناموستون رو در اختیارشون قرار بدین تا از دلشون در بیاد ولی ما ساکت نمیشینیم .
    نقل قول
    «»ان چیزی که مساله تجاوز به ن دختر معصوم را تحت الشعاع قرار داد، این وحشیگری مردم جاهل بود.»»»
    این فقط یک نمونه از دروغهاتون هست . هر هفته در ایران دو سه مورد قتل و جنایت توسط افغانها داریم ولی هیچ کدوم مطرح نمیشن . چرایی اون هم وحشی پرستهایی مثل شمان

    در ثانی بنده نژاد پرست نیستم البته ضد وحشی هستم و با هرکسی که داخل کشور وحشی گری کنه و یا از وحشی ها حمایت کنه شدیدن متضادم اگر شما این رو حمل بر نژاد پرستی میدونید باشه با افتخار من نژاد پرست ضد وحشی هستم و خاکم رو هم دوست دارم و ذره ای از اون رو به چهار تا وحشی نمیدم

    گیرم من به قانون کشور احترام نمیزارم این دلیل نمیشه که یه مشت وحشی هم احترام نذارن در امریکا دو هفته پیش چند تا فروشگاه به ایرانی ها جنس ندادن وزارت خارجشون اون رو کاملن قانونی اعلام کرد در حالی که قانون شکنی بود پس ببر اون صدا تو وطن فروش

    نقل قول
    «»»»آخر مردک پفیوز بی غیرت، هر روز دارند این آخوندها زنان و دختران این کشور را برای فاحشگی به دبی میبرند و آنجا آنها را به فروش میرسانند. به دختران و پسران این کشور در همان دخمه های سپاه به صورت وحشیانه ای تجاوز کردند، توی بی غیرت خفقان مرگ گرفته بودی، حالا برای افغانیها غیرتی شدی؟»»»
    ای … تازه یادت افتاد ؟! این چند ساله خواب بودی نمیدیدیشون ؟!! یا اینکه حقوق بشرت اجازه نمیداد ببینیشون ؟!! تویی که هموطنات دارن این مشقت ها رو میکشن و نیاز به حمایت دارن بسیار بیجا میکنی از چند تا وحشی بیگانه حمایت میکنی

    نقل قول «»»
    آخر اگر تو اخراج ایرانیها را از ژاپن دیدی، این را هم ببین که خود مقامات ژاپنی جرات ندارند صد یک جنایاتی را که هر روز آخوندها و بسیجیهای خونخوار و وحشی بر سر مردم میاورند، بر سر ژاپنیها بیاورد. آخر تو که در مقابل این جنایتکارها و متجاوزین بالفطره خفقان گرفتی غلط میکنی خودت را با ژاپنیها مقایسه میکنی و غیرتی میشی! آخر تو خیال میکنی که کسی نمیفهمه که تو دردت چیز دیگریه.»»»
    ببین کوچولو جان تازه تازه داری از خواب بیدار میشی ! پس اینارو دیدی ؟! و یادت افتاد که این ور به حد کافی مصیبت داریم ! پس درد خودمون برا خودمون بسه پای این وحشی ها رو واسه ما وسط نکش . چون که حکومت میکشه دلیل بر این نیست که بزاریم وحشی هم بکشه . وظیفه ما حمایت از هموطنه چه در برابر بی عدالتی داخلی یا بیگانه و در اون گاله رو ببند و از این به بعد سعس کن وطن پرست باشی و درد هموطنت رو منعکس کنی نه یک مشت اشغال وحشی رو . صرفن جهت اطلاع میگم سال ها پیش که شما جوجه ای بیش نبودید ما کتکمون رو در کوی دانشگاه خوردیم . الان نوبت شما مبارزان پشت مونیتور هست که جرات ندارین از خونتون هم خارج بشین .

  • شما یادتون نمیاد اما به عنوانه نمونه ۲ تا از پسران همسایه ما در اون دوران توسط اوباشی ژاپنی تیک تیک شدن عزیزم

 5. متنتون خیلی خوب و شیوا بود. باهاتون موافقم که تقصیر اصلی گردن حکومته. ما بدون سازمان دهی مرزا رو باز گذاشتیم. بیکاری تو اوج بود و مهاجر پذیرفتیم. هم برای ما بد شد و هم برای افغانیا. اما موضوعی هم که میگید افغانی یا ایرانی بودنش فرق نمی کرد کاملا درسته. کسایی که ایران نیستن نمی دونن اینجا چه خبره! بهتره کسایی که توی سوئد و کانادا هستند درباره این مطالب هیچ نظری ندن و اونجا به زندگی راحتشون دور از ملتشون و رنج هایی که این ملت می کشن ادامه بدن

  • من ایران نیستم ولی انقدر ایران بودم که میدانم که درد هیچ کدام از ان ارازل و اوباش، این نبود که به ان دختر یا خانواده اش کمکی بکنند. اوباش گری ان جماعت از سر نژاد پرستی و نفرت کور بود که به خانه های افغانها حمله کردند. اگر شماها کمترین حرفی در دفاع از این عمل شنیع دارید چرا حرفتان را نمیزنید و ایران ندیده ها را ارشاد نمیکنید؟!!!

   • شما ایران نیستید پس بسیلار بیجاد میکنید در مورد داخل کشور نظر میدید . طبق قانون وظیفهن شما حفاظت ار منافع کشور مقیمتون هست پس لطف کنید و برید درد مردم اونجا رو منعکس کنید این ورا هم پیداتون نشه

 6. درباره ی اجحاف و تبیعیض هایی که بر قشر مهاجر در کشورها وارد میشود باید بگم که کاملن درست گفتید… حتی در به اصطلاح آزادترین کشور جهان (امریکا) و حتی در بهترین مناطق آن برای ایرانیان یعنی کالیفرنیا و به قراری لس انجلس، روزی نیست که بی عدالتی یا تبعیضی بر شخص یا گروهی از ایران وارد نشود. البته این نوع تبعیض ها در اغلب موارد بصورت پنهان و نا محسوس و در برخی موارد در لوای تبصره و تفسیر های قانونی اتفاق می افتد. هرچند که در ایالات متحده هرگونه تبعیضی جرم به حساب می آید.

  • من پس از زندگی‌ در لوس انجلس کاملا با شما موافقم علی‌ جان

 7. جناب انتی وحشی به تمام معنی خود وحشی:
  شما که وقتی موضوعی رو مطرح می کنن و یک ملت و برای کار چند نفر احمق و جانی با تفکراتی مثل خودت زیر سوال می برن، تحمل شنیدن حرفای مخالف خودت رو نداری و با نهایت بی تربیتی فلان چیز و حواله این و اون می کنی، غلط می کنی دم از خون دختر 18 ساله بزنی. ارواح دلت تو دلت برای اون دختر 18 ساله نمی سوزه. فلانت راست شده براش که حوالش کنی برای این و اون وگرنه تو که ادعای انسانیتت می شه می بایست حداقل تربیت جواب دادن درست تو یه صفحه عمومی رو داشته باشی. مثلا خیلی با غیرتی و خیلی دلت برای اون دختر می سوزه؟! روزی هزار تا بی سرو پا مثل تو مزاحم همین دخترای از 13 ساله تا 90 ساله می شین و همین حرفای چاله میدونی رو نصیبشون می کنین حالا اومدی اینجا ادعای انسانیتت می شه و فکر می کنی حالا یه اسم مستعار برای خودت انتخاب کردی اجازه داری هر طوری حرف بزنی.
  اون افغانی متجاوز هم چیزی از تو وحشی بی سروپا کم نداشت فقط اون جنم جربزه عمل و داشت و تو اونم نداری که حداقل تکلیف ادم با حیواناتی مثل تو روشن تر بشه شاید 4 تا وحشی تز از خودت هم بیان و خونه و دار و ندارتو و هم قبیله ایها تو به اتیش بکشن… اگه بقیه احمق نمان جنابعالی خود حماقتی بدون نمایش و تظاهر. اگرچه توحش هم حدی داره ولی نه برای گوریلهایی مثل شما که حد و مرز ندارین و همیشه هم اماده این برای تجاوز و فحاشی و زد و خورد و قلدری و توهین و … جک قضیه هم اینه که جدیدا مد شده دقیقا خلاف شخصیتت و رو اسم گذاری می کنن مثلا همین جوک انتی وحشی که رو خودت گذاشتی که واقعا شتیدینی بود خندیدیم!!!

  اما درباره متن نویسنده محترم! دوست عزیز کسی کارهای خلاف افغانی یا ایرانی رو تائید نمی کنه و باید اون افراد متخلف دستگیر و مجازات بشن. ولی مگه ما ایرانی خلافکار کم داریم که دارن ول می گردن و مزاحم ملت می شن. نمونه امثال همین اقای بی تربیت که مثلا اظهار فضل هم کرده. خوب افغانا رو بیرون کردیم حالا با امثال این بابا چیکار کنیم که تف سر بالان. مشکل جای دیگس. اگر هم بر فرض مثال تو دنیا با مهاجرای ایرانی بد رفتاری کردن که دلیل نمی شه ما تلافیشو سر این بدبختا در بیاریم. گفتن این بگیر ببندین ها از دور راحته ولی برای زدن و بیرون کردن افغانها مطمئنم که خود شما هم دلت نمی یاد یه عده رو که پناه اوردن به خونه ما بری و اقدام کنی. نهایتا باید کار و بدی یه عده ادم بیشرف و با شخصیت های ضد اجتماعی از جنس همین بابا که مثل اب خوردن فحاشی می کنه تا بعد از انجام کلی جرم و جنایت بعدش هممونو از ایرانی بودنمون شرمنده بکنه. حیواناتی مثل این بی شعور که اتش زدن خانه یه عده رو بدون اینکه جرمشون ثابت بشه امر بی اهمیتی می دونن. دوست من پاسخ توحش توحش نیست. راههای بهتری هم هست. برای کوتاهی دولت من و شما نباید انسانیتونو حراج کنیم. در مورد اصل کنترل ورود مهاجرین و نظارت به اونها باهات مافقم ولی در برخوردهای غیر انسانی و این مدلی فارغ از هر مسلک و عقیده ای نمی شه موافق بود. البته حساب یه عده جانی و مزاحمین نوامیس مردم و لات و چاقو کش و فحاش و جدای از انسانیت می کم چون اونا همیشه برای جرم و بزه اماده ان و فقط منتظر یه بهانه ان و خیلی براشون افغان و ایرانی و عرب و ترک و بلوچ و … فرقی نمی کنه

  • آخر خنده دار هم اینجاست که همین حکومت به زنان و جوانان ایرانی در دخمه های سپاه تجاوز میکند، امثال ترانه موسوی را بعد از بارها تجاوزات هشیانه به قتل میرسند و زنان و دختران ایرانی را برای فاحشگی به فروش میرساند، آنوقت این جماعتی که هر روز شاهد این فجایع هستند و هر روز هم خفقان مرگ میگیرند، یکباره در مقابل جنایت افغانها غیرتی میشود! یک مشت آدمهای بی غیرت بی همه چیز و پفیوز.

  • آخر خنده دار هم اینجاست که همین حکومت به زنان و جوانان ایرانی در دخمه های سپاه تجاوز میکند، امثال ترانه موسوی را بعد از بارها تجاوزات وحشیانه به قتل میرسند و زنان و دختران ایرانی را برای فاحشگی به فروش میرساند، آنوقت این جماعتی که هر روز شاهد این فجایع هستند و هر روز هم خفقان مرگ میگیرند، یکباره در مقابل جنایت افغانها غیرتی میشود! یک مشت آدمهای بی غیرت بی همه چیز و پفیوز.

  • ببین جناب پشت مانیتور از نظر من کسی که بیاد ودر یک دعوای ملیتی طرف چند تا وحشی رو بگیره کسی نیست جز وحشی پرست این در ادبیات به معنی خیانت هست و سزای خیانت رو هم که خوب میدونید یعنی مرگ . امثال شما که خیال میکنید خیلی میدونید در حالی که عرضه شو ندارید از پشت اون جعبه مجازی بیایید بیرون به هر روی به منی که هدفم دفاع از اون دختر و تمام هموطنام هست می تازید چون وحشی پرستید ! بیگانه پرستید! هنوز وطن براتون معنی نداره ! میگید بنده التم برای اون دختر بنده خدا راست شده ! گوساله من یه عمر از سنم گذشت هنوز یک همسر یا دوست دختر هم ندارم و بیشتر عمرم هم تو سفر بودم تو اومدی از الت راست کردن من میگی اشغال ؟! این الت شما و امثال شماهست که پشت مانیتور ه دنبال واژه «دختر سکسی ایرونی «» هستید راست میشه چون که حتی عرضه یه رابطه درست و حسابی و نگه داری همسر رو هم ندارین ! اومدین واسه من از حقوق بشر حرف میزنین ؟!
   گفتید گوریلم و هزار تا لقب دیگه . با افتخار قبول میکنم که در برابر شما و امثال شما وحشی پرستها و وحشی ها چه بسا گوریلی باشم که مختون رو له کنم ولی در مقابل هموطن و انسان ها با فرهنگ چه در شرق جهان و یا در غرب جهان کاملن خاضع و فروتنم . جر و بزه کافی رو هم دارم که شلوارتون رو براتون کراوات کنم و جزو همون اراذل یزد هم بودم بسیار هم افتخار میکنم . ادرس بدید خونه شما رو هم اتیش بزنیم چند تا وحشی پرست رو فراری بدیم . ما وطن پرست میخوایی نه وطن فروش .

   نقل قول «»»
   آخر خنده دار هم اینجاست که همین حکومت به زنان و جوانان ایرانی در دخمه های سپاه تجاوز میکند، امثال ترانه موسوی را بعد از بارها تجاوزات هشیانه به قتل میرسند و زنان و دختران ایرانی را برای فاحشگی به فروش میرساند، آنوقت این جماعتی که هر روز شاهد این فجایع هستند و هر روز هم خفقان مرگ میگیرند، یکباره در مقابل جنایت افغانها غیرتی میشود! یک مشت آدمهای بی غیرت بی همه چیز و «»»»
   خوبه خودتون هم دارید میگید خنده دار هست پس چرا خفه خون گرفتید ؟! ما که زمانش کتکمان رو خوردیم شما عرضه خروج از پشت اون مانیتور رو هم نداریم . حکومت شما رو اذیت میکنه ؟! بهتون تجاوز میکنه ؟! کتکتون میزنه ؟! خوب عرضه داره مثل شما بی عرضه ها نیست که فقط حرفید به عمل که میرسید شلوارتون رو تو خونه پشت مانیتور خیس میکنید و راهپیمایی سوت بل بلی راه میندازید . تو اعتراضات حلوا خیرات نمیکنند قصد مبارزه داری بفرما جلو هر چند از نظر شما و امثال شما دفاع از خود هم نوعی نقض حقوق بشر .
   از قدیم یک مثلی هست که میگه «» دولا نشو تا سوارت نشن «»» کاپیش ؟!!

 8. از لحظات نادری که از مهاجرت احساس رضایت می کنم ، همین لحظاتی است که شاهد وحشی گری های ملی می شوم. کمی به نظرات ، به ویژه نظر «آنتی وحشی» توجه کنید. واقعاً وحشتناک است. آمادۀ پریدن و دریدن. حکومت ها از همین ملت ها هستند. از کرات دیگر نازل نشده اند. به امید زمانی که بالغ شویم. آن روز را خواهیم دید؟هک

  • مطمئنن در برابر وحشی و وحشی پرستان انسان درنده ای هستم ولی در همین دیوار
   بغلیم به دو تا کبوتر قمری پناه دادم که خونه بسازن براشون احترام قائلم . به مردمم احترام قائلم و همواره سعی کردم صداشون رو بشنوم و بهشون هر کمکی که میتونم بکنم هرگز تار مویه یک ایرانی رو به صد تا وحشی و وحشی پرت نخواهم فروخت و در مقابلشون از یک حیوان درنده هم درنده تار خواهم بود که از قدیم گفتن » تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو خر » اگر داخل ایرانید پس معنی وطن پرستی رو میدونید ولی اگر نه پس فرار کردید . شما به جای کمک به هموطنتون و تلاش برای ساختن کشورتون گزینه در رفتن رو انتخاب کردید در حالی که قهرمان من ایرانی مجید توکلی بوده و هست ، اکبر محمدی بود که کشته شد ولی هنوز مردم به یادش دارن . قهرمان من اون جوانی هست که به خاطر خاکش الان تو زندانه نه این که زده باشه به چاک و برای گرفتن یه پناهندگی اونجا دروغ ببافه که گرفتنشو تو زندان بهش تجاوز کردن ! در این که به خیلی ها تو زندان ایران تجاوز میشه شکی نیست ولی ایا کل اونهایی که در رفتن خارج بهشون تجاوز شده بود ؟! من چند نفر از اون عزیزان رو میشناسم که بهشون تجاوز شد ولی هنوز داخل ایرانن . علی رغم افسردگی که داشتن مردم دست به دست هم دوباره سرپا بلندش کردن والان هم دوباره یه انسان عادین و گذشته های تلخ و گذاشتن کنار و به اونجایی رسیدن که من رسیدم
   مادامی که در کشور قاقول هایی مثل شما در مورد حقوق بشر و سیاست حرف میزنند و برای تخم سید شکلاتی قربون صدقه میرن ارزش نداره که وارد گود بشیم .چه بسا بگیرنتون بهتون تجاوز کنند بلکه ادم شید در اون صرت شاید ما یک تکونی بخوریم

   اما در کل این که در کشور ما قانون شکنی میشه دلیل بر این نخواهد بود که یک مشت افغان وحشی هم بیان هر روز قانون شکنی کنند . افتاد ؟!

 9. از ماست که بر ماست
  و البته کمک انگلیس رو هم نادیده نگیرید
  وقتی‌ بی‌ بی‌ سی‌ این اخبار غیر موثق رو بصورت هدفمندبرای تخریب ایرانیها پخش میکنه و هیچکس هم اعتراضی نمیکنه.
  این حرامزاده‌ها در چند خبر دروغ به نقل قول از اشخاص بی‌ نام و نشان ادعا می‌کنند که از افغانی‌ها در ایران سؤ استفاده میشه یا یک تازه خواننده افغان در یک مصاحبه از نفرتش به ایرانیها میگه

 10. نویسنده محترم پست، آیا مهاجرین افغانی مسئول کمبود شغل و کار در ایران هستند؟ بنا به گفته مسولین اکثریت بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاه ها تشکیل میدهند. چطور مشتی افاغنه بی سواد، سبب بیکاری قشر تحصیلکرده شده اند؟ آخر چرا هر مزخرفی به دهانتان آمد میگویید؟
  از ان گذشته مگر جنایت یک مشت نژاد پرست وحشی در اروپا و آمریکا به شما مجوز حمله به افغانها را میدهد؟ راستش را بخواهید همیشه هر وقت اخبار مربوط به حمله به مهاجرین ترک و عرب و ایرانی را در غرب میشنیدم، بسیار افتخار میکردم که ما در ایران نژاد پرستی نداریم و با غریبه ها مهمان نوازی میکنیم. با شنیدن خبر مربوط به این حمله وحشیانه به منازل این مهاجرین بی پناه و اکثرا بی گناه، بدون آنکه جرمشان در دادگاهی ثابت شود، از ایرانی بودنم بسیار احساس شرمندگی میکنم. من همیشه جوامع اروپایی و آمریکایی را وحشی و خشن میدانستم و ایرانیها را قومی متمدن که از بد روزگار به چنین رژیمی مبتلا شده اند. امروز با نهایت شرمندگی متوجه شدم که از ایرانی جماعت وحشی تر در دنیا وجود ندارد. ان از گروگان گیری سفارت آمریکا، اینهم از حمله نژادپرستانه به خانه مشتی پناهنده افغان.

  • خیلی ناراحتید ناموستون را بزارید در اختیار برادران وحشیتون تا از دلشون در بیاد . از این به بعد جز چوبو چماق چیزه دیگهای به این اقایون وحشی هدیه نخواهیم کرد .

 11. آتیش زدن خونه افغانی های ساکن یزد توسط مردم یزد کار ناجوانمردانه و احمقانه ایی بود و جای هیچ توجیهی هم ندارد. حرکت فاشیستی بود.

  • وسخنی از مادر عروس !

 12. بیایم یه خورده واقع بینانه تر به این مسائل نگاه کنیم ، اول بیایم یک آمار بگیریم از جمیعتی از ایرانیها که به ژاپن رفتن و افغان‌هایی‌ که به ایران آمدن و آمار کار‌های خلافشون, طبق یک آمار گیری یک استاد دانشگاه ایران آمار ایرانی‌های خلافکار ژاپن به حدود ۹۵ درصد میرسه و آمار خلافکاری افغان‌های داخل ایران به حدود نیم درصد ، این‌ها همه به کنار چرا حرف از این نمی‌ زنید که در زمان جنگ ایران و عراق زمانی‌ که ایرانی‌‌های به اصطلاح وطن پرست مثل این آقا یآ خانم آنتی وحشی نرفتن به جنگ و جلوی اون عراقی هایی تا الان دارین بچه‌های اونارو که تو زمان حمله درست کردن و الان دارین بزرگشون می‌کنین, نگرفتن??? و این به اصطلاح وحشی هایی که الان خونشون براتون مباح شده به جنگ رفتن الان اگه یک مقدار اون چشم مبارکتون رو باز کنین می‌بینین

  • اون استادی که 95 درصد گفته بیجا کرده با شما که داری دروغ پخش میکنی منبعت کجاست ؟! خجالت نمیکشی من فرض میکنم این امار اون دیوس درست در این صورت این ارانیان هم که مشتی از خروار ملت اند در داخل باید در بین سال 67 تا 80 بین 60 درصد در بهترین حال در داخل کشور خلافکار میبود ؟! ایا این با نگاهی به رفتار مردم در ان دوران قابل قبوله ؟!!!
   در مورد قسمت دوم دروغهاتون
   کوچولوی عزیز اون موقعی که شما هنوز داشتی پستون مادرتو میک میزدی ما در مرز ایران و عراق در منطقه سردشت در گیر بودیم پس خواهشن قضاوت زپرتی نکن و به مردم انگ الکی نزن. مایی که از سر بی پولی رفتیم سربازی و درگیری و شمایی که هنوز از ترستون نمیتونید از پشت مانیتور جم بخورید . ماش الله اون قدر هم پاستوریزه اید که از شدت هیجان موج زده گی در کلیه دوره های سربازی خشم شب رو برداشتن چون جوان های پاستوریزه این دوران با شنیدن صدای گلوله یک کلاش موجی میشدن و میشاشیدن زیر پاشون . مرد میخواد بره سربازی و دفاع از وطنش ! شیر پاستوریزه نه . الانشم که از ترس جنگ در رفتید اون ور اب دیگه چی میگید ؟! الان اونقدر عرضه دارم که تنهاتیی میرم افغانستان و پاکستاو هر جا که دلم بخواد ولی شما چی ؟! از پشت اون مانیتور بیا بیرون برو منطقه فقیر نشین شهرت ، افغانستان پیشکشت !
   نقل قوا «»»
   و این به اصطلاح وحشی هایی که الان خونشون براتون مباح شده به جنگ رفتن»»»
   یعنی افغانی رفته از مملکت من دفاع کنه ؟!!!!!!!!!!!!!! عذر میخوام هنگ کردم تعداد تعجبها زیاد شد . تا دلت بخواد بلوچ با شرف داریم تو راه این خاک مردن ولی کدوم افغان . تا جایی که یادمه مهاجرت افغان ها از دوران بعد از جنگ شروع شد کدوم علاقی میاد در زمان جنگ به یک کشور درگیر جنگ برای رسیدن به خوشبختی مهاجرت کنه . پینگ مختون چند بود به این نتیجه رسیدی ؟! تایم اوت ندارید ؟!

 13. من برای شما و برای سرزمینم متاسفم. من در ایتالیا زندگی می کنم و رفتار اروپایی ها را با مهاجرین شاهدم. رفتار ملت ما بی تردید نژادپرستانه هست

 14. تحت هیچ شرایطی حمله به افغانهای بی پناه و کسانیکه در ان جنایت دخیل نبودند قابل ماله کشی و چشم پوشی نیست. من ساکن اتریشم و بااینکه شرایط اجتماعی و مالی خوبی دارم, احساس بد آن خانواده های بی گناه را درک می کنم. قانون برای همه شرایط محترم است.

 15. ما كه به وبلاگت سر زديم به وبلاگ منم سر بزن
  بعد آرزوتو با نظر بگو تا در وبلاگم ثبت بشه
  به دوستان هم بگين آرزوشونو بگن و براي ديدن آرزوي ديگران به وبلاگم بيان آرزوها هر شب آپ ميشن يعني روز بعد همون موقع آرزوتون رو وب ثبت شده باي

 16. نمی‌خوام و اصلا این اجازه رو به خودم نمیدم که هرکسی حالا فرقی‌ نمی‌کنه که حالا افغان باشه یا ایرانی‌ ، ولی‌ بعضی‌ وقتا ایجاب می‌کنه با افرادی مثل این آنتی وحشی مثل خودش حرف زد ، خوب عزیزم اون وقتی‌ که اون عراقی داشت تورو تو شکم مادرت درست میکرد و حالا مامانت یکی‌ دیگه رو نشون میده و بهت داره میگه که باباته و باقی‌ اراجیف یه کمی‌ هم بهت باید میگفت توچطوری درست شدی یا چیزی بهت نگفته ؟؟؟بعدش هم این که الان هم اگه خیلی‌ دلت می‌خواد بدونی نمیخواد راه دور بری یه سر همین کشور‌های حاشیه خلیج فارس برو ببین بهت چی‌ میگن ایرانی‌ دزد اسمته بد بخت ، بد نیست یه کم سرتو از تو خشتک مامانت در بیاری یه کم هم دوربرتو نگاه کنی‌ اون کارشناس مسائل سیاسی افغان که تو شبکه خبر باهاش مصاحبه کردن رو هم ببینی‌ بد نیست, برای اون آمار هم لازم نیست زیاد دست و پا بزنی‌ یه سر اگه دانشگاه تهران دانشکده علوم اجتماعی سر بزنی‌ تمام اون منابع رو بهت میده و برای اون افغان‌هایی‌ که تو جنگ ایران با عراق رفتن هم یه سر به بنیاد شهید بزن اونا حتما تمام منابع رو بهت میدن,الان هم اگه افرادی بعد اون همه جنگ و بی‌ ناموسی که عراقی‌ها تو ایران کردن باز هم میگن برادران عراقی به نظر من راست میگن آخه اونا هم مثل تو از تخم همون عراقی‌ها هستن حالا تو یه کم دیر تر درست شدی اونا زود تر ولی‌ در کّل فرقی‌ ندارین و الان هم باید گاییدن عراقی‌ها و کمک همین افرادی که بهشون وحشی میگین یادتون بره و منکر تمام مسائل بشین

 17. ریدم تو روح توی افغان و اون عراقی ها و وحشی پرستای اشغال وطن فروش … این هم نمونه حقوق بشری که ازش دارید حمایت میکنید . اینم دانشگاه علوم اجتماعی وحشی ها
  http://www.asriran.com/fa/news/222976/%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7150-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%B2%D8%AE%D9%85%DB%8C
  میدونم از حرفای من ماتحتون تو افغانستان به سوزش در میاد اینم یک تجربه از من درباره ی شما وحشی های افغان : تا چوپو سنگ و اسلحه دستتونه زور میگید . اینار رو که از دست میدید خواهر و زن و مادرتون رو هم میفروشید تا کسی کاری به کارتون نداشته باشه .
  گاییدم هر چی افغان و وحشی و وحشی پرست تو ایران هست با کل جد اباد افغانیش

 18. ریدم تو روح توی افغان و اون عراقی ها و وحشی پرستای اشغال وطن فروش … این هم نمونه حقوق بشری که ازش دارید حمایت میکنید . اینم دانشگاه علوم اجتماعی وحشی ها
  http://www.asriran.com/fa/news/222976/%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7150-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%B2%D8%AE%D9%85%DB%8C
  میدونم از حرفای من ماتحتون تو افغانستان به سوزش در میاد اینم یک تجربه از من درباره ی شما وحشی های افغان : تا چوپو سنگ و اسلحه دستتونه زور میگید . اینار رو که از دست میدید خواهر و زن و مادرتون رو هم میفروشید تا کسی کاری به کارتون نداشته باشه .
  گاییدم هر چی افغان و وحشی و وحشی پرست تو ایران هست با کل جد اباد افغانیش . بچه کونی پاستوریزه افغان واسه من بل بل شده !!

 19. جالب بود ، حالا واقعا چیرو می‌خوای ثابت کنی‌ یا چی‌ چیزی‌و منکر, خوب عزیزم این که این همه داغ شدن نداره یک کلمه بگو و خودتو راحت کن ، شما که خودتون تو منطقهٔ سردشت بودین دیگه از همه‌چیز خبر دارین این‌هایی‌ که بهت گفتم واقعیت‌های جنگ بود حالا هم که سرتونو مثل شتر مرغ یا کبک کردین تو سوراخ و کونتونو هوا کردین و از رشادت‌هاتون تو میدان جنگ میگین یه ذره هم از واقعیت‌های اون زمان هم بگین قرار نیست که همش مثل فیلمهای جنگی مثل قهرمان‌ها همه‌رو بکشین خودتون هم حتا یه چسب زخم هم احتیاج نداشته باشین اگه جنگ اون چیزی بود که امثال تو میگن پس چرا ۸ سال طول کشید ، من منکر نکات مثبت جنگ نیستم ولی‌ نمی‌شه همه چیز‌و مثبت دید ، و از واقعیت‌های جنگ یکیش همین همون چیزهایی بود بهت گفتم حالا اگه مثل حضراتی که الان سر قدرت هستن و تمام زحمت‌های کسانی‌ که در راه انقلاب و زمان جنگ کشیدن به چیزیشن هم حساب نمیکنن ، مشکل جای دیگست حالا هرچی‌ هست دقیقا دارن مثل تو فکر می‌کنن آخه اگه قبول کنن که اون‌ها هم بودن و زحمت کشیدن باید در مقابل یک مقداری کوتاه بیان و حقی‌ که به گردنشون دارن ادا کنند ،حالا این که میگی‌ خواهرو مادر هرچه افغان و عراقی در مورد افغان‌ها درست میگی‌ منم بهات هم نظرم ولی‌ به برادران عراقی خودت چرا توهین میکنی‌ ????یا نکنه قبل انزال خطبهٔ خونده بودن مثل زمانی‌ که عرب‌ها به ایران حمله کردن قبلش علمای بزرگشون خطبهٔ دست جمی خونده بودن براشون که هرکس هرزنی رو گیر آورد دیگه از لحاظ دینی مشکلی‌ نداشته باشن و اگر افغان‌ها هم مثل برادران عزیز عراقی با خانوادت پیوند الفت از نوع عمیقش برقرار کرده بودن حالا با اون‌ها هم مثل برادران عراقی خودت احساس قلبی داشتی و منکر کار‌های خوبی‌ که برات انجام دادن نمی‌شدی, در ضمن تو که زحمت کشید به اون دانشکده رفتی‌ بنیاد شهید هم حتما بهت توصیه می‌کنم که بری از اون جا هم یک اماری بگیری برای روشن شدن بعضی‌ از واقعیت‌های زندگیت خوبه ، حالا هم یه تست ژنتیک هم از خودت بگیری بد نیست دیگه کاملا خیالت از تمام واقعیت‌ها راحت می‌شه کسی‌ چی‌ میدونه شاید بابای اصلیت یه ژنرال ارشد عراقی باشه و الان هم تو حکومت جدید عراق در حال انجام خدمت گذاری صادقانه اونم از نوع عمیقش باشه,دیگه نونت تو روغنه میشی سفیر کبیر عراق تو ایران ، دیگه چه شود هرجا تو این ۲ کشور باشی‌ نور چشمی هستی

  • ماشالله عجب زبونی داری ؟! نکنه مثل این اخوندا دوره سخنوری گذر کردی ؟! اخی ! حق داری .. زیادی بهت فشار اومدن .! هر کسی مثل تو نمیتونه این همه دووم بیاره ! یه مدرسه پر ادم ! یه سوراخ رو دیوار ! یه مثلی هست که میگه امثال تو زیر کیر هم بمونن زیر حرف نمیمونن .
   از واقعیت ها خواستی واست بگم برخلاف گفته جناب عالی رشید هم نبودم ، وظیفمو انجام میدادم ، هنوز هم توی بدنم جای ترکش هست خیال نکن رفیق ترمیناتور بودیم هیچی نمیشد هیچ وقت هم برای کشورم ارزوی جنگ نکردم و ندارم چون که جنگ فیلم نیست که بخوایی بری توش بازی کنی یه عده میمیرن به خاطر خریت یه عده دیگه فقط موندم ربطش به این دختر 18 ساله بنده خدا چی بود !!!
   مسلمن ای کیوی زیاد ! یه خلبان مثل تو میتونه یه مسالهای رو که ربطی به جنگ نداشت بچسبونه به جنگ . انگار خودتون هم خیلی دلتون میخواد درگیر جنگ بشید . ذاتن کدوم ایرانی دوست داره جنگ بشه فقط یک افغانی عقده ای که دلش از ایرانیا پره میتونه اینطوری عشق جنگ رو واسه ایرانیا داشته باشه . الان هم تو کابل داره شب میشه پاشو برو با خواهرت همراه شو تو خیابون نگیرنش بهش تجاوز کنند تو فکر ناموس خودت تو افغانستان باش ماله مردم خاور میانه پیشکشت . کمتر سوختگیری کن زیاد نری تو جو موتورت دکمپرس میشه سقوط میکنی ………….

 20. اینم جدیدترین شیرین کاری شما عزیزان وحشی در افغانستان
  http://tabnak.ir/fa/news/257840/%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%8A%D9%83-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%83%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%AF
  بکشید . منفجر کنید . تجاوز کنید تو ذاتتونه نمیشه کاریش کرد همون بهتر ناتو هر از گاهی یه بمب بندازه روسرتون نسلتون کم کم منقرض بشه

  • آخه گوسفند اگه یه ذره همراه اون همه انی‌ که تو کلت کردن اگه یه ذره مغز هم بود تا حالا باید می‌فهمیدی که منظورم چیه ،بحث ما رو این بود کارهای خوبی‌ که اگه یه کی‌ انجام میده هم باید ببینی‌ نه این که همش بچسبی به منفیها اگه یه نفر یه جایی‌ یه غلطی می‌کنه نباید به حساب همه گذاشت بازم میگم تو هر جامعه یی هم خوب هست هم بد پس اینکه میگی‌ فعلا و به همان هرچی‌ افغانی یا عراقی یا ایرانی‌ یا ……یه کم هم باید فکر کنی‌ به اون اراجیفی که میگی‌ ، یه چیزی دیگه هم بهت بگم من اصالتم عراقی هستم نه افغانی یا ایرانی‌ ، ازون‌هایی‌ که زمان صدام مجبور به کوچ شدن اومدن ایران ، به همین خاطر هست که بهت میگم یه تست ژنتیک هم از خودت بگیر بد جور روحیه بیگانه ستیزی داری سلام منو حتما به والدهٔ محترمتون برسونید شاید یاد گذشته‌ها بیفته و یه چیزیی‌ بهت بگه از دوران جنگ گرم و آتشین که احتمالا با یکی‌ از ژنرالهای امروزی وسرباز فداکار سابق داشته

 21. با این دروی وری های که گفتی جناب فردین مشخصه بد جوری مشغول ارائه سرویس 24 ساعته تو مملکتت بودی. اینجا به یکی تجاوز کنن شروع میکنه تا چند سال چرند میگه . تو که جای خود داری . مشخصه خیلی تو خیابونا تحت فشار قرار گرفتی ! کسی واستوندعوت نامه نداده بود .بفرمایید . عزت زیاد . شرتون رو کم کنید به مصائب خودمون برسیم
  !

 22. یکی دیگر از اسناد ویکی لیکس که در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰ منتشر شده، حاکی از آن است که دولت ایران، در سفر سران عشایر عراقی به این کشور آنها را تشویق به صیغه کردن زنان می کرده است.
  یکی از سران عشایر عراقی در دیدار با اعضای سفارت آمریکا در بغداد گفته است: «در هر سفر کوتاه‌مان به ایران، دولت این کشور زنانی برای ازدواج موقت به ما عرضه می‌کند.» گزارش سفارت آمریکا از قول این فرد می گوید «در جریان سفر اولم به ایران دریافتم تمام عشایری که پیش از من به ایران سفر کرده‌اند، با این زنان همبستر شده‌اند.»

 23. نه این خبر راسته من از یزدم و200 تا خونه که نبود ولی خیلی زیاد بود که اتیش زدیم

  • قوم شمر

 24. ما یزدی ها بادیگارد خواهر مادر هم دیگه هستم تا پای جونمونم میریم

دیدگاهم را در متن گفته ام، اینجا نوبت شماست و بیشتر شنوا هستم/ برای پارسی نوشتن دیدگاه با کیبرد انگلیسی از این وبسایت استفاده کنید http://behnevis.com/

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

گندی شاپور

همه عالم تن است و ایران دل نیست گوینده زین قیاس خجل

آنا دیلی شعری

تورکون دیلی تک سئوگیلی ایسته کلی دیل اولماز ... اؤزگه دیله قاتسان بو اصیل دیل اصیل اولماز

سرزمین من

یادداشت‌های دکتر سعید بشیرتاش

ساوالان

A passion for Perfection

شبهای بی سحر

تا ریشه در آبست امید ثمری هست

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: